Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Valisi Yavuz, Sabah Namazında STK’larla Buluşuyor

Ordu Valisi Yavuz, Sabah Namazında STK’larla Buluşuyor
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 18 Aralık 2017
  • Ordu Valisi Yavuz, Sabah Namazında STK’larla Buluşuyor için yorumlar kapalı
  • 282 KEZ OKUNDU
Ordu Valisi Seddar Yavuz, bazı STK’lar tarafından düzenlenen “Sabah Namazı Buluşması” etkinliğine katıldı.
Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Gençlik Vakfı, İnsani Yardım Vakfı, Memur-Sen Konfederasyonu Ordu Şubesi, Ordu İlim ve Hizmet Vakfı, Müsiad Ordu Şubesi, Cihannüma Derneği Ordu Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ve her ay bir STK’nın evsahipliğinde gerçekleştirilen “Sabah Namazı Buluşması” etkinliği, Cihannüma Derneği Ordu Şubesi’nin evsahipliğinde yapıldı.
Düzenlenen etkinlikle, Altınordu ilçesi Yalı Camiinde kılınan sabah namazının ardından Öğretmenevi’nde kahvaltı programı gerçekleştirildi.
Öğretmenevi’ndeki kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, toplumda bir ihlas ve samimiyet sorunu yaşandığını söyledi. İslam dünyasının içinde bulunduğu ülkelerde zihinsel işgal olduğunu ifade eden Vali Yavuz, bu durumun toprak işgalinden daha tehlikeli olduğunu kaydetti.
Türkiye’nin, gayrisafi milli hasılana göre dünyada en fazla hayır yapan ülke konumunda olduğuna vurgu yapan Vali Yavuz, Türkiye’nin her zaman mazlumun, mağdurun yanında olduğunu ifade etti.
Programda bir konuşma yapan Cihannüma Derneği Ordu Şube Başkanı Dr.Mustafa Sezen, Cihannüma olarak sabah toplantılarını çok önemsediklerini söyleyerek, ”Programa katkı veren Sayın Valim başta olmak üzere daire müdürlerimize ve STK temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Bizler bulunduğumuz ortamlarda merhamet duygusunu, ahde vefa duygusunu ve emin olma duygusunu yaşatmamız gerekiyor. Bunu yaşattığımız sürece diğer sorunların üstesinden geliriz” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: