Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Okuma Yazma Seferberliğine Ordu’dan Tam Destek

Okuma Yazma Seferberliğine Ordu’dan Tam Destek
  • EĞİTİM / GENEL / SİYASET
  • 24 Şubat 2018
  • Okuma Yazma Seferberliğine Ordu’dan Tam Destek için yorumlar kapalı
  • 300 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından yurt genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğine Ordu Büyükşehir Belediyesinden tam destek geldi. ORMEK bünyesinde açılan 1. kademe okuma yazma kursuna katılanlar, ilk defa okuma ve yazmaya başlamanın heyecanını yaşadı.

ORMEK’TE OKUMA YAZMA KURSU AÇILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tüm vatandaşların okuma yazma öğrenebilmesini sağlamak amacıyla başlatılan kampanyaya ORMEK vasıtasıyla destek verdiklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından yurt genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bizler de Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, Ünye ORMEK şubemizde açtığımız 1. kademe okuma yazma kursu ile bu kampanyaya destek veriyoruz. Şu anda 17 vatandaşımız, bu kursumuzda okuma yazma öğreniyor. 12 Şubat’ta başlayan ve 20 Nisan’a kadar devam edecek olan kurs süresince 120 saat eğitim verilecek. Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde açacağımız okuma yazma kursu için de kayıtlarımız devam ediyor. Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı ORMEK şubelerimize bekliyoruz” dedi.

KURSİYERLER ÇOK AZİMLİLER

Kursiyerlere okuma yazma eğitimi veren Kurs Öğretmeni Kübra Gürbüz, “Kurslarımız yeni başlamasına rağmen, şu an için her şey çok güzel gidiyor. Kursiyerlerimiz harfleri tanımaya ve yavaş yavaş hecelere geçmeye başladı. Beklediğimizin çok üzerinde bir azim gösteriyorlar. Bir an önce bütün harfleri öğrenerek okuyup yazmak istiyorlar. Bu şekilde devam ettikleri takdirde tüm kursiyerlerimiz, inşallah en kısa zamanda okuma yazma öğrenecek” diye konuştu.

OKUMAK ÇOK GÜZEL, İNSAN HUZUR BULUYOR

1. kademe okuma yazma kursunun açılmasından duydukları memnuniyeti ifade eden kursiyerlerden Hayriye Sekmen, “Hayatımda ilk defa okula gidiyorum. Okumak çok güzel bir şey, insan huzur buluyor. Devletimize ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Fatma Işık, “Okumam yazmam yoktu. Bir süreden beri 1. kademe okuma yazma kursuna geliyorum. Daha önce a’yı, b’yi bilmiyordum. Şimdi ise bütün harfleri okumayı ve yazmayı öğreniyorum” şeklinde konuştu.

Süleyman Dural, “ORMEK’te okuma yazma kursu açıldığını duyunca hemen geldim ve kaydımı yaptırdım. Şu an her şey çok güzel gidiyor. Kursa geliyorum, okuma yazma öğreniyorum. Bu imkânı bize tanıyan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gülen Baş, “Okuma yazmayı hiç bilmiyordum. Babam rahmetli olduktan sonra annem bizi okula gönderemediği için okuyamadık. Bu kursu açanlardan Allah razı olsun. Bu vesileyle şimdi okuyup yazmayı öğreniyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: