Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

ODÜ’de Psikolojik Danışma Hizmeti Devam Ediyor

ODÜ’de Psikolojik Danışma Hizmeti Devam Ediyor
  • EĞİTİM / GENEL / GÜNDEM
  • 18 Ocak 2017
  • ODÜ’de Psikolojik Danışma Hizmeti Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 277 KEZ OKUNDU

Ordu Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, çalışanlarının ve öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, Üniversitemiz öğrencileri ve çalışanları için karşılaştıkları kişisel ve ilişkisel sorunlar, kaygı, depresyon, aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, zorluklar, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin yaşadığı uyum ve adaptasyon problemleri gibi konularla ilgili destek veriyor. Bu amaçla yürütülen faaliyetler çerçevesinde, öğrencilerin duygu ve düşüncelerinin davranış ve seçimler üzerindeki etkilerini derinlemesine anlamaya fırsat veren kişisel, sosyal ve akademik becerileri geliştirilerek karşılaştıkları zorlukların üstesinden daha kolay gelmesine olanak sağlamayı hedeflemektedir.  Bireysel psikolojik danışma hizmetlerinde kişinin ihtiyaçları ve tercihleri göz önünde bulundurularak, başvuran kişiye yönelik çözümlerin geliştirilmesinin yanı sıra öğrencilerin bireysel, sosyal, eğitimsel ve mesleki gelişimleri de önemsenmektedir. Psikolojik değerlendirme hizmetlerinde bilgilendirme ve bilinçlendirme yoluyla genel yaşam becerilerinin geliştirilmesine, sorunun yaşanmadan önce önlem alınabilmesine imkân sağlayan koruyucu ruh sağlığı hizmetleri verilmektedir.

Tıp Fakültesi Morfoloji binasında hizmet veren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak Ordu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri için hizmet veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: