• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Mete Yarar, Orduluları 15 Temmuz’a Tekrar Götürdü

Mete Yarar, Orduluları 15 Temmuz’a Tekrar Götürdü

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen program kapsamında Ordulularla buluşan Güvenlik Uzmanı ve Yazar Mete Yarar, “Darbenin Kayıp Saatleri” adlı konferansla 15 Temmuz darbe girişiminin bilinmeyen yönlerine ışık tuttu. METE YARAR, ORDULULARI 15 TEMMUZ’A TEKRAR GÖTÜRDÜ Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde (OKSM) düzenlenen programa başta Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Ordu Valisi İrfan […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen program kapsamında Ordulularla buluşan Güvenlik Uzmanı ve Yazar Mete Yarar, “Darbenin Kayıp Saatleri” adlı konferansla 15 Temmuz darbe girişiminin bilinmeyen yönlerine ışık tuttu.

METE YARAR, ORDULULARI 15 TEMMUZ’A TEKRAR GÖTÜRDÜ

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde (OKSM) düzenlenen programa başta Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ak Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Özgür Enginyurt, İl Müdürleri, Daire Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“BU VATAN TOPRAKLARINDA YAŞAMAMIZI İSTEMEYENLERE İNAT 15 TEMMUZ’U ANLATIYORUM”

Salonu dolduran yüzlerce Orduluyu, darbenin ekrana yansımayan yönleriyle geçmişe götüren Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, kendisini Ordu’ya davet eden Başkan Enver Yılmaz’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 15 Temmuz’u neden sık sık gündeme getirerek sıcak tutmaya ve unutturmamaya çalıştığını anlattı. Güvenlik Uzmanı Yarar, “15 Temmuz’u bir gün zannedenlere inat, yüzyıllardır bu vatan topraklarında yaşamamızı istemeyenlere inat ve şehitlerimizi unutturmamak için o günleri anlatıyoruz. Bu hakikatleri anlatmadığımız takdirde allayıp pullayarak kafamızı karıştırmaya çalışacaklar” dedi.

15 TEMMUZ’U 1500 ASKER GÖRÜNÜMLÜ KİŞİNİN SALDIRISI OLARAK GÖRMEMELİYİZ

Darbenin kendisi meşru olmadığı hâlde darbeci cuntacıların bu kalkışmayı meşru müdafaa olarak anlattığını ifade eden Yarar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle halkın sokağa çıkmaması durumunda tablonun çok farklı olabileceğini söyleyerek, “15 Temmuz daha önce başlamış bir süreç. Dağlıca ve barikat dönemi terörün uzantısı diyebilecek kaç kişiyiz? 15 Temmuz’u 1.000-1.500 asker görünümlü kişinin saldırısı olarak görüp bitirdiğimizi düşünmemek lazım. Darbecilerin amacı Türkiye’de tüm komuta kademelerini 3 yıl sonra ele geçirmekti ancak Bylock operasyonunu başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan kurumlara sızan 55 bin kişinin ismini deşifre edince süreç öne çekildi. Darbe girişimi bugün amacına ulaşmış olsaydı ne Güneydoğu bizde olur, bizler bugün burada konuşabiliyor olurduk ne de Ömer Halisdemir, Zekai Aksakallı ve birçok kahramanın ismini açıklayabilirdik” diye konuştu.

“EL-BAB OPERASYONLARI 15 TEMMUZ’A EN GÜZEL CEVAP”

El-Bab’da süren operasyonların 15 Temmuz’a en güzel cevap olduğunu söyleyen Mete Yarar, “Bu coğrafyada güçlü olmak istiyorsak elimizin uzun olması gerek. Tek kurtuluş, ensar olup mazlumlara el uzatmak” şeklinde konuştu.

“15 TEMMUZ BİR DİRENİŞTİ, ALLAH BU MİLLETE DİRİŞİLİ NASİP ETSİN”

Cumhurbaşkanımızın Yenikapı ruhuyla vermek istediğinin ‘Biz bir ölür, bin doğarız’ anlayışı olduğunu söyleyen Yarar, ortak noktalarımızı hatırlayıp bu doğrultuda hareket etmemiz gereken bir süreci yaşıyoruz. Biz 15 Temmuz’la milli ve yerli olmayı hatırladık. Zekai Aksakallı Paşa’yı her yerde bitirmeye çalışıyorlar, ona sahip çıkın. Bugün şehit Ömer Halisdemir’e sahip çıktığımız için 35 bin yeni Ömer Halisdemir, özel kuvvetlerde yetişiyor. Mayası güzel bir millet olarak, en büyük paydamızın vatan olduğunu unutmayalım. 15 Temmuz bir direnişti, Allah bu millete dirilişi nasip etsin” dedi.

15 TEMMUZ’DA YAŞANANLARI UNUTMADIK VE UNUTMAYACAĞIZ

Mete Yarar’ın konuşmasının ardından kendisine çiçek takdimi için sahneye çıkan Başkan Enver Yılmaz, “Mete Bey’i Ordu’da ağırlamaktan gurur duyduk. İlimizin en büyük salonu bize küçük geldi. Ömer Halisdemir’i ve Zekai Aksakallı’yı darbeden bir gün sonra bir TV programında kendisinden dinlemiştim. Bugün Fırat Kalkanı Operasyonu’nun komuta kademesinde yer alan Zekai Paşa’yı Mete Bey aracılığıyla telefonla arayarak tüm Ordu halkının kendisinin arkasında olduğunu çok güçlü ve gür bir sesle sizler adına söyledik. Onlar bizim değerlerimiz. 15 Temmuz’da yaşananları unutmadık ve inşallah unutmayacağız. Mete Yarar’a bugün anlattıkları ve yapmış olduğu sohbet için sizler adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Baştan sona soluksuz izlenen ve sık sık alkış alan program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır