Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

İşte Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği

İşte Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği

Ordu’nun Ünye ilçesinde doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olan, 13 yaşındaki Bedirhan Ateş’e Büyükşehir Belediyesi yardım eli uzattı. Ailenin talep ettiği hasta karyolası ve engelli çocuk arabası, Başkan Enver Yılmaz’ın talimatıyla temin edilerek Bedirhan’ın Ünye’deki evine götürülüp aileye teslim edildi.

BEDİRHAN İÇİN ÖZEL YATAK

13 yaşındaki Bedirhan Ateş, Ordu Büyükşehir Belediyesinin kendisine hediye ettiği hasta yatağı ile artık daha rahat uyuyabilecek ve engelli çocuk arabasıyla da ulaşım sorunu yaşamayacak. Bedensel ve zihinsel engeli nedeniyle 45 ve 60 derecelik açı ile hastanın sağlıklı yatabilmesini sağlayan yatak, Bedirhan’ın evinde rahat bir yaşam sürmesini sağlayacak.

ARTIK RAHAT UYUYABİLECEK

Oğlunun doğumundan itibaren her türlü ihtiyacıyla ilgilenen anne Belgin Ateş, yapılan yardımdan dolayı Başkan Enver Yılmaz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Bedirhan’ı kaldırıp gezdirirken artık büyüdüğü için zorlandıklarını söyleyen anne Ateş, “Bedirhan, uzun süredir hiç dışarı çıkamıyordu. Engelli arabamız ile artık ulaşım sorunu yaşamayacağız. Evladımı rahatlıkla gezdirebileceğim. Bedirhan, hastanelerin de kullandığı ayarlanabilir özellikteki hasta karyolasıyla da rahat uyuyabilecek” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Ordu’daki değişim ve dönüşümün mimarı olan, sosyal belediyeciliğin de en güzel örneklerini sergileyen Büyükşehir Belediyesince eve getirilen hasta karyolası ile engelli çocuk arabası kullanıma hazır hâle getirilerek aileye teslim edildi. Karyolanın teknik kurulumunun ardından, anne Belgin Ateş tarafından yeni yatağına alınan Bedirhan, bundan sonraki hayatında artık rahat edebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: