Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Fatsa Mezbahası İhaleye Çıkıyor

Fatsa Mezbahası İhaleye Çıkıyor
  • GENEL
  • 30 Ocak 2017
  • Fatsa Mezbahası İhaleye Çıkıyor için yorumlar kapalı
  • 427 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesine yaklaşık 55 dönüm alan üzerine yapılacak olan modern mezbaha binası ve hayvan pazarının önümüzdeki günlerde ihale edileceğini söyledi.

Bir zamanlar Tokat ve Sivas illerini de içine alacak şekilde bölgenin büyükbaş ve küçükbaş hayvan ticareti merkezi konumunda olan Fatsa ilçesine modern bir mezbaha yapılması için çalışmalar devam ediyor.

TÜM BÖLGEYE HİTAP EDECEK

Hayvancılık ticaretini canlandıracak ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanan projeyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını ve projenin ihale aşamasına geldiğini söyleyen Başkan Yılmaz, Şubat ayının ilk haftasında modern mezbaha binası ve hayvan pazarı projesini ihale edeceklerini ifade etti.

2018 YILINDA HİZMETE GİRECEK

Başkan Enver Yılmaz, planlanan mezbahanın yapısal ve teknik özellikleriyle Ordu’da bir ilk olacağının altını çizerek, “Önümüzdeki günlerde Fatsa ilçemize bölgemizde olmayan bir mezbaha yapacağız. Bu tesis, hem kesimhane hem de hayvan pazarı olarak hizmet verecek. Mezbaha bölümünde günlük 200 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. Hayvan pazarı da 500 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahip olacak. Yapım süresi çok uzun olmayacak mezbaha, maksimum 1 yıl içerisinde tamamlanacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: