Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Erdinç Yılmaz, Kitap Sevincini Vali Balkanlıoğlu ile Paylaştı

Erdinç Yılmaz, Kitap Sevincini Vali Balkanlıoğlu ile Paylaştı
  • GENEL
  • 10 Şubat 2017
  • Erdinç Yılmaz, Kitap Sevincini Vali Balkanlıoğlu ile Paylaştı için yorumlar kapalı
  • 444 KEZ OKUNDU

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Tıp dilinde MS olarak bilinen kas hastalığına bağlı bedensel ve konuşma engeli Erdinç Yılmaz’ı makamında kabul etti.

Kas hastası 21 yaşındaki Erdinç Yılmaz, kullanabildiği iki parmağı ile bilgisayarda yazmaya başladığı yaşam öyküsünü, hastalığının ilerlemesi üzerine tek parmağı ile tamamlayabildi.

Yılmaz, “Azmin Zaferi” adını verdiği 164 sayfalık kitabını Vali İrfan Balkanlıoğlu’na takdim etti.

Kas hastalığı nedeniyle parmaklarını kullanmakta zorluk çeken ve dizüstü bilgisayarında sadece iki parmağını kullanarak hayatını satırlara döken Erdinç’i tebrik eden Vali Balkanlıoğlu, ”Erdinç Yılmaz, engelli bir kardeşimiz ve tek parmağıyla bilgisayar tuşlarına dokunabiliyor. İşte azmin zaferi, gerçek bir başarı hikayesi. Bugüne kadar yaşadığı bütün duygu ve düşüncelerini, beyin fırtınalarını bu kitapta paylaşmış. Sevgiyle birbirlerine bağlı olan bu aileyi kutluyorum. Allah herkese bir imtihan veriyor. Bu kardeşlerimizin imtihanı da bu şekilde. Erdinç’e hayat boyu başarılar temenni ediyorum. İnşallah bu kitaptan çok daha iyileri, başarıları gelecekte kendi kaleminden çıkacaktır. Valilik olarak bu nezaket ziyaretlerinden dolayı son derece mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Kitap için de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Baba Latif Yılmaz, kabulünden dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür ederek, “Erdinç, azmetti ve başardı. Erdinç, engelli bir çocuk. İki parmağıyla başladığı kitabını, tek parmağıyla yazmayı başardı. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli olmak var, bir de azmederek hayata tutunmak var. Oğlumun bu haliyle kitabını yazması çok güzel bir örnek oldu. İnsan kitap okudukça daha çok bilgileniyor ve ufku açılıyor. Erdinç, çok kitap okuyan birisi. Erdinç’in de kitap yazmasında çok okumasının büyük etkisi oldu” dedi.

Erdinç Yılmaz, yazdığı kitabın kapağında gönül verdiği Fenerbahçe’nin renkleri olan sarı laciverti kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: