Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Dış Cephelere Estetik Geldi

Dış Cephelere Estetik Geldi
Ordu ilinin değişimi ve dönüşümüne yönelik projeleri tek tek hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan binaların dış cephe iyileştirme çalışmalarının ilk etabını tamamladı. Başkan Enver Yılmaz, “Altınordu ilçemizde Rus Pazarı mevkii ile Kumbaşı Liman mevkiine kadar olan güzergâhın tamamı için Şubat ayında ihaleye çıkıyoruz” dedi.
17 PROJE ARASINDAN SEÇİLMİŞTİ
Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde sahil yolu güzergâhında uygulanacak projeyle birlikte şehre estetik bir görünüm kazandırılmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, pilot bölge olarak seçilen Altınordu ilçesi Rus Pazarı Kavşağı ile Adliye binası arasında kalan kısımda çalışmalarını tamamladı. Büyükşehirin internet sitesi üzerinden paylaşılan 17 proje arasından halkın katılımıyla seçilen dış cephe görsellerinin binalarda uygulamasıyla ortaya çıkan görünüm vatandaşların takdirini kazandı.
2017 YILINDA TAMAMLANACAK
Başkan Yılmaz, uygulanan projeyle şehrin güzellik ve estetiğini ön plana çıkaracak binaların sıva, mantolama ve boya gibi dış cephe özelliklerinin belirlenen standartlara uygun hâle getirildiğini söyleyerek, “Pilot uygulama olarak seçtiğimiz Altınordu ilçesinde Rus Pazarı Kavşağı ile Adliye binası arasındaki bölgenin dış cephe çalışmalarını tamamladık. Şubat ayında da Rus Pazarı mevkii ile Kumbaşı Liman mevkiine kadarki güzergâhın tamamı için ihaleye çıkıyoruz. Süleyman Felek Caddesi, Fatsa Sahil Caddesi ve Ünye Sahil Caddesi’nde binaların dış cephelerinde de iyileştirme projesi uygulayacağız. Çalışmalarımızı 2017 yılı içerisinde tamamlayacağız. Karadeniz’in parlayan yıldızı Ordu’da değişim ve dönüşüm devam edecek” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: