Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Daha Sağlıklı Bir Gelecek İçin Sigarasız Bir Hayat

Daha Sağlıklı Bir Gelecek İçin Sigarasız Bir Hayat
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 22 Nisan 2017
  • Daha Sağlıklı Bir Gelecek İçin Sigarasız Bir Hayat için yorumlar kapalı
  • 239 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, arazide sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de katkı sağlıyor. OSKİ Genel Müdürlüğü ve Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğünün ortaklığında “Sigaranın Zararları ve Sigarayı Bırakmanın Yolları” adlı eğitim semineri düzenlendi.
SİGARAYI BIRAKMAK İSTEYENLERE YOL GÖSTERİLDİ
Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Selen Karaoğlanoğlu tarafından verilen seminerde, sigaranın insan sağlığına zararları ve meydana getirdiği tahribatlar ayrıntılı olarak anlatıldı. Sigara kullanan ve kullanmayan insanların arasındaki sağlık değerleri örneklerle verilirken, sigarayı bırakmak isteyenler için yol ve yöntemler gösterildi. Seminere katılanların solunum fonksiyonu testi (sft) ve karbonmonoksit testi de yapıldı.
52 PERSONEL SİGARAYI BIRAKMIŞTI
OSKİ Genel Müdürlüğü, “Dünya Sigarayı Bırakma Günü”nde bir farkındalık oluşturarak 52 personeli sigara alışkanlığını bırakmıştı. OSKİ, destek verdiği bu projeyle özellikle genç nesillere örnek olmak adına sigara ve tütün mamullerinin zararlarını anlatarak bu ürünlerin kullanımını en aza indirmeyi hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: