Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Bu Atamaya Eğitim Bir Sen Genel Merkezi de İsyan Etti.

Bu Atamaya Eğitim Bir Sen Genel Merkezi de İsyan Etti.
  • EĞİTİM / GENEL
  • 12 Şubat 2018
  • Bu Atamaya Eğitim Bir Sen Genel Merkezi de İsyan Etti. için yorumlar kapalı
  • 325 KEZ OKUNDU

Eğitim Bir-Sen, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü atamasını yargıya taşıyor.Eğitim Bir-Sen, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü atamasını yargıya taşıyor.
Ordu’da adeta bir düelloya dönüşen Altınordu Milli Eğitim Müdürü ataması yeniden mahkemelik oluyor.
Bu kez davayı Türkiye’nin eğitim sektöründeki yetkili sendikası Eğitim Bir-Sen Genel Merkezi açıyor.
Eğitimciye eziyet!
Eğitim camiasını bölen ve sarsan atama zinciri Ordu eğitiminin başarılı eğitimci ve yöneticilerinden Altınordu İlçe Milli Eğitim Kurucu Müdürü Sezai Akarsu’nun görevinden alınarak öğretmen olarak atanması ile başlamıştı. Ardından hukuk sürecini başlatan Sezai Akarsu’yu haklı bulan yargı görevine iade etti. Hukuku ve vicdanı yok sayan il MEM yöneticileri ve bazı siyasiler bu kez Akarsu’yu yeniden görevden alarak Akkuş’a Müdür olarak atadılar. Ordulu başarılı yönetici Sezai Akarsu’nun Akkuş da bile görev yapmasını hazmedemeyenler İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı yaptılar. Eziyetin ve siyasi ahlaka da aykırı kindarlık bununla da kalmadı. Bu görevinden de alınan Akarsu, en son araştırmacı olarak görevlendirildi.
Ahlak dışı!
Eğitim Bir-Sen Genel Merkezi, “hukuka, ahlaka ve camiamıza aykırı” dediği bu atamayı şimdi de kendisi yargıya taşıyacak. Bununla ilgili sendika genel merkezinin avukatlarının hazırlıklarına başladıkları ve Akarsu’nun yeniden Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasını yargıdan isteyecekleri öğrenildi.
Kaynak: Ordu Hayat Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: