• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Bolaman ve Yalıköy’e İmar Planı

Bolaman ve Yalıköy’e İmar Planı

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu ilinin turizmde geleceğine yönelik katkı sağlamak üzere, tarihi ve doğal güzellikleri barındıran Fatsa ilçesinin Bolaman ve Yalıköy Mahalleleri’nde imar planı çalışması başlattı. Fatsa’nın önemli turizm bölgelerinden olan tarihi Haznedaroğlu Konağı’nın bulunduğu Bolaman Mahallesi ile birbirinden güzel koylara sahip Yalıköy Mahallesi’nin imar planı yenileniyor. ZEMİN ETÜDÜ VE HARİTA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI Büyükşehir Belediyesi, […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu ilinin turizmde geleceğine yönelik katkı sağlamak üzere, tarihi ve doğal güzellikleri barındıran Fatsa ilçesinin Bolaman ve Yalıköy Mahalleleri’nde imar planı çalışması başlattı.

Fatsa’nın önemli turizm bölgelerinden olan tarihi Haznedaroğlu Konağı’nın bulunduğu Bolaman Mahallesi ile birbirinden güzel koylara sahip Yalıköy Mahallesi’nin imar planı yenileniyor.

ZEMİN ETÜDÜ VE HARİTA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi, yıllardır imar planıyla ilgili bir şey yapılmayan iki mahalle için Kültür ve Turizm Bakanlığından gerekli izinleri alarak çalışmalara başladı. Bu kapsamda yürütülen zemin etüdü ve harita çalışmaları tamamlandı.

İMAR PLANI TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRACAK

İlçede turizm potansiyelinin artırılması, mevcut imar sorunlarının giderilmesi ve sürdürülebilir bir planlama anlayışının getirilmesi için hazırlanan imar planı her iki mahalleye yeni bir çehre kazandıracak. İmar planıyla ilgili çalışmalar tamamlandığında, Kültür ve Turizm Bakanlığının onayına sunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır