• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Başkan Yılmaz, Şehir Stadı 400 Gün İçerisinde Tamamlanacak

Başkan Yılmaz, Şehir Stadı 400 Gün İçerisinde Tamamlanacak

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesinin spora yönelik yatırımları konusunda Başkan Enver Yılmaz’dan bilgi alan Bakan Kılıç, “Bakanlığımızın imkânları Ordulularımızın hizmetindedir. Önemli bir siyasetçi olan, mecliste birlikte görev yaptığımız süre zarfında tecrübesiyle hep desteğini gördüğümüz Enver Başkan, yeri […]

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesinin spora yönelik yatırımları konusunda Başkan Enver Yılmaz’dan bilgi alan Bakan Kılıç, “Bakanlığımızın imkânları Ordulularımızın hizmetindedir. Önemli bir siyasetçi olan, mecliste birlikte görev yaptığımız süre zarfında tecrübesiyle hep desteğini gördüğümüz Enver Başkan, yeri geldiğinde bizlere hem ağabey hem de arkadaş olmuştur” dedi.

ÖNCE VALİLİĞİ, ARDINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Ordu iline gelişinde Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, protokol üyeleri ve birim müdürleri tarafından karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ordu Valiliğinin ardından Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

BAŞKAN YILMAZ, “ŞEHİR STADI 400 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaretinden dolayı Bakan Kılıç’a teşekkür eden Başkan Enver Yılmaz, “Sayın Bakanımızdan Ordu ilimize yapılacak yatırımlarla ilgili bazı taleplerde bulunmuştuk. Kendisine ‘Lojistik desteğinize ihtiyacımız var’ demiştim. Sağ olsunlar, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın imkânlarını Ordumuz için seferber ederek ilk etapta şehir stadının projesini ihale edip çalışmalara başladılar. Şehir stadı, Türkiye’de Bakanlığımızın alanında üstlendiği en önemli projelerden biridir. Durugöl Mahallemizde denize sıfır alanda inşa edilecek stadımız, 400 gün içerisinde tamamlanarak Ordulu sporseverlerin hizmetine sunulacak. Kendilerine tekrar hoş geldiniz diyerek tüm Ordulu hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

BAKAN KILIÇ, “ENVER BAŞKAN TECRÜBESİYLE BİZLERE YERİ GELDİ AĞABEY, YERİ GELDİ ARKADAŞ OLDU”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılış ise Başkan Yılmaz’ın kendisi için farklı bir yere sahip olduğunun altını çizerek, “Enver Başkanımızla beraber mecliste çalışma şansı yakaladım. Tecrübesiyle bizlere yeri geldi ağabey, yeri geldi arkadaş oldu. Önemli bir siyasetçi olan Enver Bey’in Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olması da Ordu ilimiz için önemli bir kazanımdır. Ordumuz, mecliste bakanı ve milletvekilleriyle birlik ve beraberlik içerisinde temsil edilmektedir. Yatırımlar için her şeye hazır olan Ordu ilimize hizmet etmek için gayretle çalışıyoruz. İlk etapta şehir stadı projemizi hayata geçireceğiz. Burası sadece bir stadyum değil, kapalı ve açık sportif ve sosyal donatı alanlarıyla denize sıfır noktada tam bir spor kompleksi olacak” diye konuştu.

BAKAN KILIÇ, KARŞIYAKA’DAKİ SPOR KOMPLEKSİ PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Ziyaretin ardından, Büyükşehir Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi’nde 120 dönümlük alan üzerinde hayata geçirilen, içerisinde üç amatör futbol sahası ve tenis kort bulunan spor kompleksi projesini yerinde inceleyen Bakan Kılıç, “Uluslararası kriterde, 3 adet saha ve tenis kortun da içinde bulunduğu alan tam bir spor kompleksine dönüşüyor. Buradaki tesislerimiz, tenis kortu ve nizami futbol sahalarıyla amatör kulüplerin gelişmesine önemli katkı sağlayacak. 120 dönümlük sahayı tenis ve alternatif spor kulüplerinin eğitim alanı olarak düşünmeniz, gençlerimize ve spor yapmak isteyen herkese önemli bir hizmettir. Projemiz tamamlandığında inşallah bölgenin en güzel spor komplesine kavuşmuş olacaksınız. Başkan Enver Yılmaz’ı ve ekibini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bulunduğu incelemelerin ardından Durugöl Mahallesi’ne geçerek kısa zamanda çalışmalarına başlanacak olan şehir stadının yapılacağı alanı yerinde inceledi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır