Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Yılmaz, Ordu’da Yatırımlar Dört Koldan İlerliyor

Başkan Yılmaz, Ordu’da Yatırımlar Dört Koldan İlerliyor
  • GENEL / SİYASET
  • 11 Ocak 2018
  • Başkan Yılmaz, Ordu’da Yatırımlar Dört Koldan İlerliyor için yorumlar kapalı
  • 315 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısında konuşan Başkan Enver Yılmaz, il genelindeki yatırımların dört koldan ilerlediğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin il genelinde sürdürmekte olduğu ve hayata geçireceği projelerle ilgili Meclis üyelerine bir sunum yapan Başkan Yılmaz, yatırımların son durumu ile ilgili şu açıklamalara yer verdi:

Karşıyaka Spor Tesislerinin Adı, Fatih Sultan Mehmet Spor Tesisleri Olarak Değişti

Karşıyaka’da yapımını tamamladığımız tenis kortları ve futbol sahalarına 6 yabancı dil bilen, özellikle okçuluk başta olmak üzere farklı spor dallarıyla ilgilenen ve tarihimizin müstesna şahsiyetlerinden biri olan Fatih Sultan Mehmet’in adını vermiş bulunuyor ve burayı spor tesisleri olarak değiştiriyoruz.

19 Eylül Atatürk Rıhtımı

Yaptığımız çalışmalar ile tamamen farklı bir görünüme kavuşan rıhtımın ise milli değerimiz olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini en iyi şekilde yaşatmak amacıyla 19 Eylül Atatürk Rıhtımı olarak adlandırmayı uygun gördük.

1010 No’lu Sokak’a Şehit Birol Yıldırım’ın Adı Verildi

Yine Altınordu ilçemizde açtığımız alternatif güzergâhlardan biri olan 1010 Sokak’ı, canını bu vatan için feda eden şehidimiz Birol Yıldırım’ın adını vererek Şehit Birol Yıldırım olarak değiştirmeyi uygun gördük.

Fatsa Cumhuriyet Meydanı İhaleye Çıkıyor

6 dönüm üzerine yapacağımız meydanla ilgili kalan son binanın kamulaştırılma çalışmaları devam ediyor ancak bu durumun projeyi uygulamamıza herhangi bir manisi yok. 5 Şubat tarihi itibarıyla ihaleye çıkıyoruz. İnşallah bir yıl içerisinde de tamamlayacağımız projemizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz.

Çatalpınar’a Kent Meydanı

Çatalpınar ilçemize kent meydanı sözü vermiştik. Caminin yanı ve İlçe Belediyesinin önünü kapsayacak şekilde hazırladığımız meydan projemiz hazır olup, 30 Ocak 2018 tarihinde ihaleye çıkıyoruz.

Süleyman Felek Yayalaştırma ve Dış Cephe Projesi

Uygulamada %45’ler seviyesine geldik. Binaların dış cephesi ve dükkân katları tek tip olmak suretiyle Süleyman Felek Caddemizi baştan sona yeniliyoruz. Aynı zamanda zemindeki taş döşeme çalışmalarımız devam ediyor.

Köprübaşı Meydan Projesi

Köprübaşı’nda yaklaşık 6 dönüm büyüklüğünde yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Altyapı çalışmaları ve fore kazık işlemlerinin devam ettiği Köprübaşı Meydan Projemiz, şu an %20 seviyesinde ve inşallah mayıs ayına tamamen hazır olacak.

Altınordu 2. Etap Dış Cephe Çalışmaları Bitmek Üzere

2. etap dış cephe çalışmalarımızda %95 seviyesine geldik, çalışmamız bitmek üzere. Dış cepheleri yeniledik, totem tabelaları kaldırdık ve kaldırım çalışmalarımız devam ediyor.

Yeni Bir Alternatif Güzergâh: Polatlı Şehitleri Bulvarı

Altınordu ilçemizde açtığımız en önemli güzergâhlardan biri olan Polatlı Şehitleri Bulvarı’dır. Bucak Mahallesi’nden başlayıp Şahincili Mahallesi üzerinden Ata Sanayi mevkiine ulaşan güzergâhta yol açma çalışmalarımız tamamlandı. Büyük bir bölümü sıcak asfaltla kaplandı, geriye kalan kısımdaki çalışmalar da devam ediyor.

2. Organize Sanayi Bölgesinde Kamulaştırma Devam Ediyor

İlimiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacak olan 2. OSB için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Hissedarların büyük bir bölümü ile uzlaşma sağlandı ve diğerleriyle görüşmelerimiz sürüyor.

Fatsa Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projesi

Fatsa ilçemize yapacağımız Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projemiz büyük bir hızla ilerliyor. Şu anda binalara ait yapım işlerinin devam ettiği projemiz tamamlandığında hem bütün bölgeye hizmet edebilecek modern bir tesis olacak hem de istihdama önemli katkılar sağlayacak.

Çiğ Süt Toplama Projesi Uygulanmaya Başlandı

İlimizdeki hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) desteği ile yeni bir proje başlattık. Aybastı, Korgan, Kumru ve Kabataş ilçelerimizde uygulayacağımız proje ile bu ilçelerimize bağlı mahallelerde üretilen çiğ sütlerin hijyen koşullarına uygun olarak toplanıp depolanmasını sağlayacağız. Ayrıca çiftçilerimiz toplanan litre başına destekleme alacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: