• DOLAR
  %-0,54
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %-0,05
Başkan Yılmaz, Her İnsanın Üzerinde Bir Kadın Emeği Vardır

Başkan Yılmaz, Her İnsanın Üzerinde Bir Kadın Emeği Vardır

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Sevginin, fedakârlık ve duyarlılığın simgesi olan kadınlarımız huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun mimarıdır” dedi. Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi: Manevi ve kültürel değerlerimize göre kutsal bir varlık olan kadınlarımız için Peygamber Efendimiz (S.A.V.), “Cennet anaların ayakları altındadır” […]

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Sevginin, fedakârlık ve duyarlılığın simgesi olan kadınlarımız huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun mimarıdır” dedi.
Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:
Manevi ve kültürel değerlerimize göre kutsal bir varlık olan kadınlarımız için Peygamber Efendimiz (S.A.V.), “Cennet anaların ayakları altındadır” buyurmuştur. Dolayısıyla hanımlarımızı koruyup kollamak ve onların daha huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir.
Her insanın üzerinde bir kadın emeği vardır. Aile hayatında, toplumsal ve siyasal hayatta belirleyici bir rol üstlenen kadınlarımız, milli mücadele döneminde kahramanlığın en güzel örneklerini sergilemiştir. Elinin değdiği her yere güzellik katan, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunan kadınlarımızın evlerinde anne, işyerlerinde çalışan ve toplumda saygın bir fert olması, toplumun birlik ve beraberliği için hayati bir önem taşımaktadır.
Kurtuluş Savaşı’nda verilen bağımsızlık mücadelesinde her türlü yokluk ve olumsuzluğa karşı cephede erkeğiyle birlikte verdiği onurlu savaştan yüzünün akıyla çıkan Türk Kadını, ülkemizin kalkınmasına yönelik büyük katkılar sunmuş ve sunmaya da devam etmektedir.
Son yıllarda Anayasa ve Medeni Kanun’da yapılan düzenlemelerle genel anlamıyla kadına karşı ayrımcılığın önüne geçen ve onların özgüvenini artıran adımlar atılmıştır. Bizi biz yapan en önemli değerimiz olan kadınlarımızın her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yere geldiği bir dünyada, doğumdan ölüme kadar yaşamımızın her anında varlığını hissediyoruz.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle özellikle devletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele veren, Peygamberlik makamından sonra en yüksek mertebe olan şehitliğe ulaşan ve gazi olan kahraman Mehmetçiklerimizin anneleri ve eşleri başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır