• DOLAR
  %0,41
 • EURO
  %0,87
 • ALTIN
  %1,11
 • BIST
  %-1,18
Başkan Yılmaz, Bakan Soylu İle Birlikte Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı

Başkan Yılmaz, Bakan Soylu İle Birlikte Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tunceli’de helikopter kazası sonrası şehit olan şehitleri uğurlamak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte aynı uçakla Elazığ’a gitti. Ankara’da sabah, partisinin Yerel Yönetimler Toplantısı ve 116. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Başkan Enver Yılmaz, öğleden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte özel uçakla Elazığ’a gitti. Tunceli’de olumsuz […]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Tunceli’de helikopter kazası sonrası şehit olan şehitleri uğurlamak için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte aynı uçakla Elazığ’a gitti.

Ankara’da sabah, partisinin Yerel Yönetimler Toplantısı ve 116. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Başkan Enver Yılmaz, öğleden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte özel uçakla Elazığ’a gitti.

Tunceli’de olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen helikopterde şehit olan 12 kişi için Elazığ’da tören düzenlendi. Salı günü Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40 sıralarında havalanan Skorsky S-70 Blackhawk tipi polis helikopterinden 10 dakika sonra irtibat kesilmişti. 4 saat süren arama kurtarma çalışmalarının ardından Pülümür ilçesine bağlı Sarıgül Köyü çevresinde 2 bin 500 rakımlı Mahmutboğazı’nın karla kaplı dağlık arazisinde helikopterin enkazı bulunmuş ve 7’si polis, 1’i hâkim, 1’i astsubay ve 3 mürettebat olmak üzere 12 kişi şehit olmuştu. Şehitlerin naaşları, Çarşamba günü sabah 06.00 sularında 3 helikopterle dağlık alandan alınarak otopsi için Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna getirildi.

Hastanede yapılan işlemlerin ardından şehitlerin naaşı morgdan alınarak resmi tören için Elazığ Havalimanına getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla şehitler Ordulu Hakim Onur Alan, Astsubay Selim Karaman, polis memurları Ekrem Dereli, Ahmet Cihan Kilci, Murat Ködük,Azam Gündede, Saadettin Demir, Mesut Özdemir, Hasan Yıldırım ile Candaş Kaplan, Komiser Pilot Abdullah Ortanca, sözleşmeli Pilot Dilaver Karsavuranoğlu için tören düzenlendi. Törenin ardından şehitlerin naaşları memleketlerine gönderildi.

BAŞKAN YILMAZ ŞEHİT AİLESİNE REFAKAT ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte şehitleri uğurlamak için Elazığ’a giden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, dün akşamda Ordulu Hakim Onur Alan’ın şehit haberini alır almaz, şehidin Altınordu ilçesinde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Taziye ziyaretinin ardından şehit ailesine Ankara’ya kadar refakat eden Başkan Yılmaz, bugün de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte Elazığ’a giderek şehit ailesini bir an olsun yalnız bırakmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır