Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Tekintaş, Söz Verdik Yapıyoruz

Başkan Tekintaş, Söz Verdik Yapıyoruz
  • EKONOMİ / GENEL
  • 15 Ocak 2018
  • Başkan Tekintaş, Söz Verdik Yapıyoruz için yorumlar kapalı
  • 291 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 30 Mart Yerel seçimlerinden bu yana Altınordu’ya 22 yeni çocuk oyun parkı ve yeşil alan ile birlikte birçok mahalleye meydan kazandırdıklarını, parklardaki mevcut oyun gruplarını ise yenileyerek modern ve güvenli parklar inşa ettiklerini söyledi.

Modern ve yaşanabilir bir Altınordu parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi bu kapsamda çocuk oyun parkları ve yeşil alanlar inşa etmeye devam ediyor. 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Altınordu’ya 22 yeni park inşa edildi. İlçenin birçok mahallesine yeni parklar ve yeşil alanlar kazandıran Altınordu Belediyesi şehrin nefes almasına katkı sunacak bu alanlarda modern çocuk oyun grupları, fitnes spor alanları, oturma grupları, yürüme yolları ve aydınlatma gibi modern sistemler yerleştirdi. Parklardaki en büyük özellik ise 7 gün 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmesi olurken ailelerinde bu konuda tedirginliğinin azalması sağlandı.

MAHALLELERE MODERN ALANLAR KAZANDIRILDI

Altınordu Belediyesi tarafından 2017 yılında Kumbaşı, Kayabaşı, Subaşı, Kısacık, Durugöl, Şahincili ve Cumhuriyet Mahallelerine toplamda 9 yeni park ve yeşil alan inşa edilirken Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler vasıtasıyla da ayrıca Hacılar ve Işıklı Mahalellerinde meydan düzenlemesi gerçekleştirildi. Yapılan çalışma ile mahalle meydanında bulunan binaların restore edilerek modern bir görünüm kazanması, çevre düzenlenmesi ve çocuk oyun gruplarının kurulması ile mahallelere sosyal bir yaşam alanı kazandırıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “PARK VE BAHÇE ALANINDA TARİHİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİK”

Altınordu’da yapılan ve yapılacak olan park ve yeşil alan çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana 50 bin metrekarelik park ve yeşil alan inşa ettiklerini söyledi. Yapılan çalışmaların geçmişe kıyasla rekor bir çalışma olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, “30 Mart yerel seçimlerinden bu yana ayrı yerlerde 22 yeni park inşa ettik. Bu kapsamda 50 bin metrekareyi bulan park inşası ile geçmişle kıyaslandığında rekor bir çalışma gerçekleştirdik. Yaptığımız parklarda çocuklara ve yetişkinlere hitap eden oyun grupları ve fitnes spor aletlerinin yanı sıra oturma grupları, yürüyüş yolları ve en önemlisi güvenlik kameraları yerleştirdik. Park ve yeşil alan çalışmaları dışında dış mahallelerimizde meydan düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz. Hacılar ve Işıklı Mahallesi başta olmak üzere birçok mahallemizde bu çalışmaları sürdürüyoruz. Yapımı devam eden projeler kapsamında önümüzdeki süreçte 9’a yakın alanda yeni park ve yeşil alanlar inşa edeceğiz. Bu sayede şehirdeki park ve yeşil alan sayılarını arttırarak şehrin genel yapısına etki ederek modern ve yaşanabilir bir Altınordu inşa edeceğiz” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “MEVCUT PARKLAR YENİLENİYORUZ”

Yeni parklar ve meydan düzenlemelerinin yanı sıra mevcut parkların bakım ve onarımlarını da gerçekleştiren Altınordu Belediyesi ekipleri bu kapsamda çalışmalarına devam ediyor. Akyazı, Bucak, Durugöl, Cumhuriyet, Subaşı, Şirinevler, Karapınar, Güzelyalı, Kumbaşı ve Selimeye Mahallesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında 23 adet parkın oyun gruplarını ve fitnes spor aletlerini yenilediklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Park ve bahçe çalışmaları kapsamında yeni parklar inşa etmenin yanı sıra mevcut parklarda ömrünü tamamlamış oyun gruplarını ve spor aletlerini yenilemeye de devam ediyoruz. Ekiplerimiz her alanda yaptığı çalışmalarda hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Hayata geçirdiğimiz her hizmetin ve her projenin Altınordulu vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: