• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Başkan Tekintaş, Gerce’de Öğrencilerle Buluştu

Başkan Tekintaş, Gerce’de Öğrencilerle Buluştu

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gerce İlkokulu ve Cumhuriyet Köyü Ortaokulu’nu ziyaret etti. Başkan Tekintaş’ı ziyaretinde mahalle muhtarları, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler karşıladı. ÖĞRENCİLERE KIYAFET HEDİYE ETTİ Öğrencilerle bir araya gelen Başkan Engin Tekintaş, okullardaki tüm öğrencilere kışlık mont ve bot hediye etti. Başkan Tekintaş, burada yaptığı konuşmada, “Bugün ziyaret ettiğimiz Gerce ve Cumhuriyet […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gerce İlkokulu ve Cumhuriyet Köyü Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Başkan Tekintaş’ı ziyaretinde mahalle muhtarları, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

ÖĞRENCİLERE KIYAFET HEDİYE ETTİ

Öğrencilerle bir araya gelen Başkan Engin Tekintaş, okullardaki tüm öğrencilere kışlık mont ve bot hediye etti.

Başkan Tekintaş, burada yaptığı konuşmada, “Bugün ziyaret ettiğimiz Gerce ve Cumhuriyet Köyü mahallelerimizde bulunan İlkokulu ve ortaokulda çevre mahallelerden taşıma sistemiyle gelen öğrencilerimiz bulunuyor. Bölgenin yapısı gereği kış mevsimi zorlu geçiyor. Bu kış gününde sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilerimizin ihtiyacı olan kıyafet konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Güzel çocuklarımızı ülkenin geleceğine hazırlanabilmesi için ihtiyaç duyulduğu anda bu sosyal projelerle hem bizim katkılarımızla hem de kurum ve kuruluşların katkısıyla ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ”

Bu tür projelere desteklerinin devam edeceğini belirten Başkan Tekintaş, “Bu ülke bizimdir. Bu ülkenin geleceği için çocuklarımıza çok ihtiyacımız var. Öğretmenlerimizde çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için gayret ediyorlar. Kültür ve sosyal işlerimizin temel projelerinden bitanesidir. Bu projelerde bundan sonra aynı ölçekte devam ederek, çocuklarımızı geleceğe yetiştirecek önemli çalışmalarımızı sürdürecektir. Ben bu vesileyle de çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ana sınıfından 8. Sınıfa kadar tüm çocuklarımıza şartları ne olursa olsun eğitim almaya devam ediyorlar. Bizim için en güzeli budur. Çünkü buralar bizim için özel mahallelerdir” şeklinde konuştu.

“EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Eğitime her zaman katkı sunduklarının altını çizen Başkan Engin Tekintaş, “Biz okullarımızda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kaymakamlık vasıtasıyla protokoller yapıyoruz. Ama onun dışında da gerçekleştirilen protokollere ihtiyaç duymadan eğitim kurumlarında eksik bulduğumuz yerleri hızla tamamlıyoruz. Özellikle okul sahalarının asfaltlanması, betonlanması çevre düzeninin yapılması bilhassa koruma altına alınabilmesi dışında iç mekan, dış mekan, oyun alanları, oyun grupları ve bulunduğumuz yöre ve yapı itibariyle de fiziki mekanlarda ihtiyaç duyulan tüm sıkıntıları giderecek olan çalışmaları sürdürüyoruz. Çalışmalarımızı hiç bir eğitim kurumu ayrımı yapmadan yapıyoruz. Elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanarak, bu süreci eğitim camiasına destek vererek devam ettireceğiz. Tabi bundan sonraki yapılanmada her anlamda biraz daha fazla eğitime ağırlık vermemiz gerektiğini bizde fark ediyoruz. Bundan sonra anasınıflarıyla ilgili kreşlerle ilgili belli çalışmalara da bizde belediye olarak katılmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan öğretmen ve öğrenciler Başkan Engin Tekintaş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır