Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan Selami Akarsu, Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları Uzatıldı

Başkan Selami Akarsu, Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları Uzatıldı
  • EKONOMİ / GENEL
  • 22 Aralık 2017
  • Başkan Selami Akarsu, Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları Uzatıldı için yorumlar kapalı
  • 307 KEZ OKUNDU

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2017 işlemlerinin 29 Aralık 2017 tarihine kadar sürenin uzatıldığını söyledi.

Başkan Selami Akarsu sürenin uzadığını söyleyerek şu açıklamayı yaptı; “30 Haziran 2017 tarihinde sona ermiş olan 2017 üretim yılı tarımsal desteklemelerine ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları 16.12.2017 tarihli ve 30272 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereği 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bilindiği gibi Çiftçi kayıt Sistemi başvuruları tüm tarımsal desteklemelerin temelini oluşturmakta olup, bu başvurular olmaksızın herhangi bir tarımsal destekleme ödemelerinden yararlanmak mümkün değildir. Üreticilerimizin 2017 üretim yılı çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) başvuruları konusunda bilgi sahibi olmak ve kayıt yaptırmak için bağlı bulundukları İlçe Müdürlüklerimize başvurmaları gerekmektedir. 2017 üretim yılı çiftçi kayıt sistemi kaydını yaptırmak üzere bağlı bulunduğu İlçe Müdürlüklerine giden fındık üreticilerimizin aynı şekilde 2017 üretim yılı için fındık alan bazlı gelir desteği başvurularını da gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu itibarla; ilimiz genelinde 2017 üretim yılı çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) başvurularını 30 Haziran 2017 tarihine kadar yapmayan üreticilerimizin 31 Aralık 2017, fındık alan bazlı gelir desteği başvurularını şimdiye kadar yaptırmamış üreticilerimizin ise 29 Aralık 2017 tarihine kadar, bilgi edinmek ve başvuru işlemlerini yerine getirmek için, şahsen ve/veya yasal temsilcileri yoluyla İlçe Müdürlüklerimize müracaat etmeleri gereği hususu; Değerli üreticilerimize önemle duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: