Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Başkan İsmail Çelenk, Hayaldi Gerçek Oluyor!

Başkan İsmail Çelenk, Hayaldi Gerçek Oluyor!
  • EĞİTİM / GENEL
  • 30 Mayıs 2018
  • Başkan İsmail Çelenk, Hayaldi Gerçek Oluyor! için yorumlar kapalı
  • 543 KEZ OKUNDU

Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk, 3600 ek göstergenin eğitim çalışanları için çok önemli olduğunu belirterek, bu sayede hem emekliliği gelenlerin gönül rahatlığıyla emekli olabileceklerini hem de yeni öğretmenlerin atanabileceğini söyledi.

3600 ek göstergenin gerçekleşmesi için bütün platformlarda dillendirdiklerini aktaran Çelenk, eğitimcilerin en büyük hayali olan 3600 ek göstergenin hayalken gerçek olacağını kaydetti.

“3600’ü HEP SAVUNDUK”

Eğitimcilerin 3600 ek göstergeyi almaları konusunda hep mücadele verdiklerine değinen Başkan Çelenk; “Toplu sözleşmeye geçildikten sonra 2010 referandumuyla 3600 ek göstergeyi bütün platformlarda dillendirdik. Polise, astsubaya verilen 3600 ek gösterge, sağlıkçıya verilmesi önerilen 3600 ek gösterge mutlaka eğitim çalışanlarına da verilmesi gerekir dedik. Bu anlamda bütün gittiğimiz okullarda ve yaptığımız toplantılarda toplu sözleşme masalarında 3600’ü sonuna kadar savunduk. Öğretmene şiddet ve performans sistemiyle ilgili topladığımız imzayla beraber 3600 ek göstergeyi de gündeme getirmiştik. Genel başkanımız Ali Yalçın da Başbakan ile görüşmesinde bunun dile getirdi.” Dedi.

“ATAMA BEKLEYENLERE DE YARAYACAK”

Emekli olan öğretmenin yerine yeni atamaların yapılabileceğine dikkat çeken Çelenk; “3600 ek gösterge bizim için çok önemliydi. 3600 ek gösterge, emekli olacak arkadaşların, hem emekli maaşını hem de ikramiyesini belirli oranda etkiliyor. Artık emekliliği gelen eğitimci arkadaşlarımız, 3600 ek göstergeyi göz önüne alarak emekliliğe ayrılabilecek. Emekli olanların yerine de yeni atanacak arkadaşlarımız görevini alacak. Hem yeni atanacak öğretmenlere istihdam alanı açılmış olacak hem de emekliliği gelmiş arkadaşlarımızın gönül rahatlığıyla emekli olmaları sağlanmış olacak. 3600 ek göstergeyi bu anlamda önemsiyoruz. Bu anlamda gayret eden bütün Eğitim Bir Sen camiasına da teşekkür ediyoruz. 3600 ek gösterge gündeme girdi. İnşallah seçimden sonra kanunlaşarak 3600 ek gösterge eğitim camiasına verilecek diye düşünüyoruz. Bu bütün eğitimcilerin hayaliydi, hayal gerçek oluyor.” Diye konuştu.ordu haber

Ordu Hayat/Gözde Özgür

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: