• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,24
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,17
Başkan Azaklı, 28 Şubatı Unutmadık Unutmayacağız

Başkan Azaklı, 28 Şubatı Unutmadık Unutmayacağız

Ordu İmam Hatip Lisesi Mensupları ve Mezunları Derneği (ORİMDER) Başkanı Recep Azaklı, 28 Şubat’ı unutmadıklarını ve unutmayacakları söyledi. Azaklı 28 Şubat nedeniyle yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “28 Şubat 1997 tarihi, dindar ve muhafazakâr kitleler üzerinde derin izler bırakmış bir tarihtir. 28 Şubat 1997 milletimizin tüm inançlı kesimlerini hedef alan utanç verici bir kara […]

Ordu İmam Hatip Lisesi Mensupları ve Mezunları Derneği (ORİMDER) Başkanı Recep Azaklı, 28 Şubat’ı unutmadıklarını ve unutmayacakları söyledi.

Azaklı 28 Şubat nedeniyle yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“28 Şubat 1997 tarihi, dindar ve muhafazakâr kitleler üzerinde derin izler bırakmış bir tarihtir. 28 Şubat 1997 milletimizin tüm inançlı kesimlerini hedef alan utanç verici bir kara gün olarak tarihe geçmiştir.28 Şubat 1997 tarihinde dinine diyanetine mukaddesatına bağlı milletimizin tüm kesimleri üzerinde utanç verici bir baskı ve tehdit uygulanmıştır. Milli güvenlik kurulu kararlarının gölgesinde medya dan eğitime, sermayedarlardan vakıflara kadar tüm İslami kesim üzerinde korkunç baskılar uygulanmış, bu kesimin özgürlükleri kısıtlanmış, başörtülü öğrencilerimiz Üniversite kapılarından geri çevrilmiş, ikna odaları kurularak vicdanlar ve inançlar üzerinde baskı ve şiddet uygulanmıştır. 28 Şubat’ın en büyük mağdurları, eğitim hakkı ellerinden alınan İmam Hatip Okulları ve Üniversite Öğrencileri olmuştur. 28 Şubat tarihi, Post Modern bir darbe olarak sadece askerlerin değil, sözde sivil toplum örgütleri, üniversiteler, medya ve sermaye grupları tarafından sınır tanımaz bir baskı ve zorbalık uygulamasına dönüşmüştür. Bu kesimler aldıkları brifinglerle militarizmi meşrulaştırmak için her türlü hukuk dışı uygulamalara imza atmışlar. Telafisi zor maddi ve manevi hasarlar meydana getirmişlerdir.

Bizler ordu İmam Hatipliler olarak Milli İrademize ve değer yargılarımıza yönelik kitlesel zorbalık günlerini ve zorbaları toplum olarak unutmayacağız, unutturmayacağız. Milletimizin inanç ve hürriyet mücadelesinde milletimizin değerlerinin savunucusu olmaya devam edeceğiz. 28 Şubat bin yıl devam edecek diyenler 20 yıl sonra unutmuşlardır. Tarihin hiçbir döneminde zulüm payidar olmamıştır.ve bundan sonra da olmayacaktır”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır