• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Araç Trafiği Çift Yönlü Açıldı

Araç Trafiği Çift Yönlü Açıldı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, altyapı çalışmaları kapsamında dev baksların yerleştirildiği Mersan kavşağında kademeli olarak kontrollü geçişlerin verildiği sahil yolunun artık çift taraflı araç trafiğine açıldığını söyledi. Karadeniz sahil yolunun altına 5’e 2 büyüklüğünde dev bakslar yerleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, toplam 1.200 m uzunluğundaki projeyi tamamladığında Karapınar ve Karşıyaka Mahalleleri ile Kentpark mevkiinde yaşanan […]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, altyapı çalışmaları kapsamında dev baksların yerleştirildiği Mersan kavşağında kademeli olarak kontrollü geçişlerin verildiği sahil yolunun artık çift taraflı araç trafiğine açıldığını söyledi. Karadeniz sahil yolunun altına 5’e 2 büyüklüğünde dev bakslar yerleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, toplam 1.200 m uzunluğundaki projeyi tamamladığında Karapınar ve Karşıyaka Mahalleleri ile Kentpark mevkiinde yaşanan su baskınlarının önüne geçecek.
ARTIK SU BASKINI YAŞANMAYACAK
Ordu’nun Altınordu ilçesinde yağmur suyu hattının yetersizliğinden dolayı yaşanan su baskınlarının önüne geçmek amacıyla çalışma başlatan OSKİ Genel Müdürlüğü, mahallelerdeki altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için başlattığı projeyi ara vermeden sürdürüyor.
YAĞMUR SULARI SAHİL YOLUNUN ALTINDAKİ BAKSLARDAN GEÇEMİYORDU
Başkan Enver Yılmaz sahil yolunda trafiğin çift taraflı olarak hizmet vermeye başladığını söyleyerek, “Yağışlı günlerde altyapının yetersiz kalması nedeniyle zaman zaman su baskınlarının yaşandığı Altınordu ilçemizde yağmur suları, Karadeniz sahil yolunun altındaki bakslardan geçemeyerek denize ulaşamıyor ve kent merkezine geri basıyordu. Sahil yolu üzerinde belirlenen noktalarda dev bakslarla yağmur suyu geçişlerini sağlayan ekiplerimiz, bu doğrultuda Mersan kavşağında başlatılan çalışmalarda toplam 1.200 m uzunluğundaki projenin en zor kısmı olan 225 m’lik bölümünü tamamladı. Baksların yerleştirilmesiyle birlikte kontrollü geçişlerin verildiği sahil yolu, artık çift yönlü araç trafiğine açıldı” diye konuştu.
ORDU İLİ TARİHİNDE İLK KEZ KULLANILDI
Her birinin ağırlığı 8 ton olan 5’e 2 büyüklüğünde prefabrik kutu menfezlerini (Baks), Ordu ili tarihinde ilk kez Mersan kavşağında kullanan Ordu Büyükşehir Belediyesi, daha önce Soya kavşağında ve Otogar mevkiinde sahil yolu altında yağmur suyu geçiş çalışması yapmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır