• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Altınordu Belediyesi’nden Çocuklara Sanat Atölyesi

Altınordu Belediyesi’nden Çocuklara Sanat Atölyesi

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı Mahallesi’nde restore edilen bir tarihi bina çocukların kullanması için Sanat  Atölyesi’ne dönüştürülüyor.             Çocuklarımızın bu atölyede zeka ve el becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Başkan Engin Tekintaş, bu kapsamda Trabzon’da faaliyet gösteren MiniaTech Teknoloji Tasarım Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.             Atölye yetkilisi Mustafa Durmuş’tan bilgiler alan Başkan Engin Tekintaş, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada, […]

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı Mahallesi’nde restore edilen bir tarihi bina çocukların kullanması için Sanat  Atölyesi’ne dönüştürülüyor.

            Çocuklarımızın bu atölyede zeka ve el becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Başkan Engin Tekintaş, bu kapsamda Trabzon’da faaliyet gösteren MiniaTech Teknoloji Tasarım Atölyesi’nde incelemelerde bulundu.

            Atölye yetkilisi Mustafa Durmuş’tan bilgiler alan Başkan Engin Tekintaş, inceleme sonrasında yaptığı açıklamada, Sanat Atölyesi’ni 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yetiştirerek çocuklara güzel bir hediye vermek istediklerini söyledi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ:” 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NA BU SANAT ATÖLYESİNİ YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

            Çocuklara gelecekte dünyada yarışabilecekleri bir   teknolojiyi kazandırabilme arzusuyla bu projeyi hayata geçirmek istediklerini kaydeden Başkan Engin Tekintaş, “Çocuklarımızın gelişimine katkı sunan MiniaTech Teknoloji Tasarım Atölyesindeyiz. Bizde Altınordu Belediyesi olarak Taşbaşı mahallemizde çocuklarımıza bir Sanat Atölyesi  oluşturuyoruz. Küçük yaştan itibaren çocuklarımızın teknoloji ve ahşap üzerindeki tüm sanatsal faaliyetleri yapabilecekleri Sanat Atölyesi uygulamasının hazırlığını yürütüyoruz.  Çocuklarımıza gelecekte dünyada yarışabilecekleri bir teknolojiyi kazandırabilme arzusuyla yola çıktık. İncelemelerde bulunduğumuz Teknoloji atölyesinde gördüklerimiz bizleri mutlu etti. Çocuklarımızın yaptığı kimyasal içermeyen sağlığı tehdit etmeyen el becerilerini artıran ahşap oyuncakları görüyoruz. Diğer yandan çocuklarımızın yaptığı Robot çalışmalarını gördük. Dünyada yarışmamız gereken en önemli uygulamadır diye düşünüyoruz. Altınordu Belediyesi olarak bizde hızlı bir şekilde bu hazırlıklarımızı tamamlayıp Sanat Atölyesini çocuklarımızın hizmetine açmak istiyoruz. İnşallah 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı’na bu sanat atölyesini yetiştirip çocuklarımıza güzel bir hediye olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır