• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Altınordu Belediyesi, Yolları Güvenli Hale Getiriyor

Altınordu Belediyesi, Yolları Güvenli Hale Getiriyor

Altınordu Belediyesi, yol güzergahlarında bulunan ve sürücülerin görüş açısını engelleyen ağaçların budama işlemlerini gerçekleştirerek kaza riskinin en aza indirgenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Altınordu’nun iklim özellikleri bakımından bol yağış alması, bitki örtüsünün ise geniş yapraklı ağaçlardan oluşması görüş mesafesinin düşmesine neden oluyor. Bahar ayları ile birlikte artan yapraklar engebeli ve bol virajlı olan yollarda sürücülerin görüş […]

Altınordu Belediyesi, yol güzergahlarında bulunan ve sürücülerin görüş açısını engelleyen ağaçların budama işlemlerini gerçekleştirerek kaza riskinin en aza indirgenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Altınordu’nun iklim özellikleri bakımından bol yağış alması, bitki örtüsünün ise geniş yapraklı ağaçlardan oluşması görüş mesafesinin düşmesine neden oluyor. Bahar ayları ile birlikte artan yapraklar engebeli ve bol virajlı olan yollarda sürücülerin görüş açısının engellenmesine yol açarken kazalara da davetiye çıkarabiliyor. Altınordu Belediyesi ise bu durumun önüne geçebilmek ve kaza riskini en aza indirgemek amacıyla virajlı yol güzergahlarında yola gelen ağaç dallarını keserek budama işlemi gerçekleştiriyor. Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yol güzergahlarında bulunan ve sürücülerin görüş açısını engelleyen ağaçlarda budama çalışmaları devam ederken yapılan işlemlere vatandaşlar tarafından da büyük destek veriliyor.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “YOLA MÜDAHALE EDEN HER ŞEYİ ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Yol kenarlarında gerçekleştirilen budama işlemleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınrodu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, uygulamanın tüm mahallelerde devam ettiğini söyledi. Çalışmalar sırasında muhtarlardan ve vatandaşlardan büyük destek aldıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Yol kenarlarına engel olan ağaç ve dalları Zabıta ekiplerimiz öncülüğünde takibini gerçekleştiriyoruz. Güzergahlarda yola ve araçlara müdahale eden ne varsa ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken muhtarlarımızdan büyük destek alıyoruz. Yol üzerindeki ağaçların budama işlemlerini mahalle mahalle sürdürüyoruz ve büyük bir oranda da tüm mahallelerde çalışmaların sonuna geliyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ KAZA RİSKİNİ EN AZA İNDİRGEMEK”

Budama işlemleri ile yollardaki güvenliği arttırdıklarını, bu işlemler sırasında en büyük hedeflerinin kaza riskini en aza indirgemek olduğunu dile getiren Başkan Tekintaş, “Yaptığımız bu tür çalışmalar kesintisiz devam edecek. Çünkü bizim önceliğimiz ulaşım kolaylığını sağlamak. Beton yol ve sıcak asfalt yapmanın yanı sıra yolların güvenliğini de sağlamak gerekiyor. Bu sayede görüş mesafesini arttırıp, kaza riskini en aza indiriyoruz. Yol olan alanda yasal olarak başka bir engelin olmamasına özen gösteriyoruz” diye konuştu.

SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN MEMNUN

Mahallelerde yapılan çalışmaları değerlendiren sürücüler ve mahalle sakinleri yapılan işlemlerin önemine vurgu yaptılar. Görüş açısının kapanmasına yol açan ağaçların budanmasının güvenli bir yolculuk sağladığını aktaran sürücüler ve vatandaşlar yapılan işlemler dolayısıyla Altınordu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır