Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Belediyesi ve Gaziler Her Zaman Mehmetçiğimizin Yanındayız

Altınordu Belediyesi ve Gaziler Her Zaman Mehmetçiğimizin Yanındayız
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 08 Şubat 2018
  • Altınordu Belediyesi ve Gaziler Her Zaman Mehmetçiğimizin Yanındayız için yorumlar kapalı
  • 350 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği basın toplantısı ile Afrin’de görev yapan Mehmetçiğe destek mesajı verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı  tüm hızıyla devam ediyor. Operasyonların sürdüğü bölgede görev yapan Mehmetçiğe ise ülke genelinde destekler çığ gibi büyüyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi ortaklığında Mehmetçiğe destek ve moral için bir basın açıklaması düzenlendi. Altınordu Belediyesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “İHTİYAÇ DUYULDUĞU HER ZAMAN HAZIR OLDUĞUMUZU HERKESİN BİLMESİNİ İSTERİZ”

Afrin’de görev yapan Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, TSK’nın Afrin’de ülkenin birlik ve beraberliği için önemli bir mücadele verdiğini söyledi. Zor bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte hep birlikte topyekün hareket ettiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Geçmişten bugüne esaret altında yaşamamış bir millet olduğumuzu tüm dünya biliyor. Afrin’e girerken Zeytin Dalı Harekatını başlatırken temel hedef, mazlumların Türkiye’den beklediği umudu onlara yansıtmaktır. Afrin operasyonunda askerimiz ve onlara destek olan milletimizle birlikte el birliği ile istiklalimiz ve istikbalimiz için bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Operasyonlarda şehitlerimiz var, hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugün burada bulunan gazilerimiz Kıbrıs ve Kore’de sadece ve sadece o bölgenin huzuru için gittiler, vatani ve insani görevlerini yaptılar. Şuanda da Afrin’de bu operasyon yapılırken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde TSK’nın ortaya koyduğu tavır sadece mazlumların kurtuluşudur ve ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğini ve sınırdaki terör gruplarının yok edilmesidir. Zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte tabi ki bizler Ordu halkı, Altınordu halkı olarak gazilerimizle birlikte ne zaman ihtiyaç duyulursa hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bu vatan bölünemez, bölünmez. Vatan için devlet için bayrak için din için ve geleceğimiz için her zaman hazırız. İstikbal ve istiklal mücadelesinde birlikte yol yürümeye devam edeceğiz” dedi.

DERNEK BAŞKANI GÜMÜŞKAYA: “HER ZAMAN MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ”

Etkinlikte tüm gaziler adına söz alan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya her koşulda Mehmetçiğin yanında olduklarını belirtti. İstikbal ve istiklal mücadelesinde asla geri adım atmayacaklarına dikkat çeken Gümüşkaya, “Zeytin Dalı Harekatı bizim namus davamızdır. Şehit kanları ile yıkanmış bu toprakları asla terk etmeyiz. Kahraman Mehmetçik kızıl elma dedi. Kızıl elma güneşin doğduğu yer ile battığı yer arasından ki coğrafyadır. Bu coğrafya da hiçbir güç bize diz çöktüremez, boyun eğdiremez ve bu bayrağı kimse indiremez. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere kahraman Mehmetçiğimize desteğimiz tamdır. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Bu operasyonda üzerimize düşen her ne varsa Türkiye Muharip Gaziler Derneği olarak her zaman hazırız. Ya istikbal ya istiklal asla geri adım atmak yok” diye konuştu.

Altınordu Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şubesi tarafından düzenlenen etkinlik şehitler için Kur’an-ı Kerim okunması ve görev yapan Mehmetçik için dua yapılmasının ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: