• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Altınordu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Altınordu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Altınordu Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündemle ilgili maddeler karara bağlandı. Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’na başkanlık yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,”Şehrin geleceğinde kimsenin değiştiremeyeceği kurallar oluşturup, bu kurallarla ilerleyeceğiz” dedi. Meclis toplantısında İmar konusunda yürütülen çalışmalara değinen Başkan Tekintaş, “18 Daire […]

Altınordu Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi.
Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündemle ilgili maddeler karara bağlandı.
Belediye Meclisi’nin Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’na başkanlık yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,”Şehrin geleceğinde kimsenin değiştiremeyeceği kurallar oluşturup, bu kurallarla ilerleyeceğiz” dedi.

Meclis toplantısında İmar konusunda yürütülen çalışmalara değinen Başkan Tekintaş, “18 Daire ve üzeri binalar ve mümkün olan her alanda, kesinlikle ve kesinlikle çocuk oyun alanı ,fitness grupları ve mümkün olduğunca yeşil alan uygulamasını oturum vermeden önce görmek istiyoruz” dedi.

“ARAÇLARIN SOKAĞA BIRAKMAK YANLIŞINI ORTADAN KALDIRMAMIZ GEREKİYOR”

Sokaklardaki araç parklanmalarının son bulması gerektiğinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Teknolojiden vazgeçemeyiz, araçları sırtımıza alıp eve götürecek halimizde yok , bu araçlar olmadanda olmuyor. Onu da sokağa bırakmak gibi bir yanlışı ortadan kaldırmamız gerekiyor. Ortak kullanılacak olan alanlara birilerinin gelip araç park etmesini istemiyoruz” diye konuştu.

“BÖLGENİN YAPISINA GÖRE BİR DÜZENLEME YAPIYORUZ”

Bina çatılarıyla ilgili düzenleme yapıldığını kaydeden Başkan Engin Tekintaş, “Çatılarla ilgili yeni bir düzenleme yapıyoruz, bu çatı hakkı vermek demek değildir.Özellikle bulunduğumuz bölgenin yapısı gereği bir düzenleme yapıyoruz.Şahsen önerdiğim yerler var, komisyon kabul ederse o çerçeve içerisinde belirli uygulamalar yapacağız. Birinin başkasından farklı yaptığı bir uygulama istemiyoruz.Bir bölge çatı var, yada bir başka bölgede teras isteniyorsa da o şekilde , renk ve cephede bu şekilde dediysek o şekilde uygulanmalıdır. Özellikle söyleyeyim çıkmalı binalara son veriyoruz. Şehirde gelecekle ilgili dün neydi bugün neydi, yorumu yapmaksızın bugün başladık ve bundan sonrada şöyle oluyor dediğimiz ve herkesin inşallah kabul göreceği bir uygulamayı sürdürüyoruz. Müstakil arsa içerisinde yapılan konutların , otopark üretimi yeşil alanların tümünü yok ediyorsa araçları tamamen sıkıştırıp, bölgeyi tamamen betonlaştırıyorsa buna tamamen son veriyoruz.Bölgesel olarak ya ilave bir kat çıkacağız, yada altını tapuda otopark olmak kaydıyla izin vereceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Tekintaş’ın konuşmasının ardından komisyonlardan gelen raporlar ve müdürlüklerden gelen teklifler görüşülerek karara bağlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır