Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Belediyesi Çöpleri Yeraltına Alınıyor

Altınordu Belediyesi Çöpleri Yeraltına Alınıyor
  • GENEL / SİYASET
  • 08 Ağustos 2017
  • Altınordu Belediyesi Çöpleri Yeraltına Alınıyor için yorumlar kapalı
  • 333 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi Yeraltı Çöp Konteynerlenin Montajını Sürdürüyor

Başkan Tekintaş: “Yeraltı Konteynerleri İle Kötü Koku Ve Pisliği Ortadan Kaldıracağız”

Altınordu Belediyesi, çöpün sebebiyet verdiği kötü koku ve pisliği ortadan kaldırmaya olanak sağlayan ve daha ekonomik olan yeraltı çöp konteyner sistemini hayata geçiriyor.

Altınordu Belediyesi yaptığı örnek projeler ile toplum tarafından takdir toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda yaptığı çalışmalarla modern bir Altınordu inşa etmeye özen gösteren Altınordu Belediyesi aynı zamanda halk sağlına da önem veren çalışmalara imza atıyor. Temiz ve modern bir çevre parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla çöp konteynerlerinin yeraltına alınması için çalışmalarına başladı.

5 Bölgede 120 Yeraltı Konteyneri Kurulacak

Trafik yoğunluğunu azaltacak, amortisman ve mazot giderlerinde tasarruf sağlayacak olan proje kapsamında Altınordu genelinde 5 bölgede 120 adet çöp konteyneri yerleştirilecek. Yeraltı çöp konteynerleri aynı zamanda çöp atmak isteyen engellilere de büyük kolaylık sağlayacak. Kurulan sistem ile 5 adet yerüstü çöp konteynerinin yaptığı işlemi tek bir yeraltı konteyneri yapabilecek ve bu durum ekonomik olarak tasarruf sağlayacak.

Başkan Tekintaş: “Yeraltı Çöp Konteyneri Ekonomik Anlamda Önemli Bir Tasarruf Sağlayacak” 

Altınordu genelinde devam eden ve bu kapsamda Eskipazar Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında kurulumu yapılan yeraltı çöp konteyner alanında incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yeraltı çöp konteyneri sistemi ile hem ekonomik tasarruf sağlanacağını hem de çevrenin temiz kalacağını söyledi. 1 adet yeraltı çöp konteynerinin 5 adet yerüstü çöp konteyneri ile aynı işlemi yapacağını ve bu durumun çevrenin temiz tutulmasına büyük katkı sağlayacağını aktaran Başkan Tekintaş, “Yeraltı çöp konteynerlerini Altınordu’da yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomik anlamda katkı sağlayacak olan ve çöplerin geri dönüşümüne yardımcı olacak uygulama ile çevreye daha az zarar veren bir sistemi hayata geçirmiş olacağız. Konteynerlerin yeraltında alınması ile çöplerin gözükmesi, çevreye kötü koku yayması ve bunlara bağlı oluşabilecek olan kirlilikleri ortadan kaldırmış olacağız. Altınordu’nun birçok bölgesinde yeraltı konteynerlerinin kurulması ile mevcut yerüstü konteynerleri kaldırılacak ve buralarda yalnızca bu sistemi kullanan araçlar dolaşmış olacak. Bir adet yeraltı konteyneri mevcut durumdaki 5 adet konteynerin yaptığı işlemi yapmış olacak. Bu sayede çevre kirliliğinin ve sokak hayvanlarının çöpleri dağıtmasının önüne geçeceğiz. Aynı zamanda yeraltı çöp konteyner sistemiyle ekonomik anlamda da tasarruf sağlamış olacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: