• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Akkuş’a Yeni Mesire Yeri Tamam

Akkuş’a Yeni Mesire Yeri Tamam

Akkuşta Menekşe c tipi ve Aktepe c tipi mesire yeri kuruluşu onaylandı.Böylece Ordumuz da 26 adet olan mesire yerimiz 28 çıktı. Dünyada son zamanlarda en çok talep gören ve ziyaret edilen başta sportif faaliyetlerin kır eğlencelerinin yapıldığı insanların dinlendiği eğlendiği ve şehir hayatından kaçıp hoşça vakit geçirdiği alanlar olan mesire yerlerimize iki tane yenisini ilave […]

Akkuşta Menekşe c tipi ve Aktepe c tipi mesire yeri kuruluşu onaylandı.Böylece Ordumuz da 26 adet olan mesire yerimiz 28 çıktı.

Dünyada son zamanlarda en çok talep gören ve ziyaret edilen başta sportif faaliyetlerin kır eğlencelerinin yapıldığı insanların dinlendiği eğlendiği ve şehir hayatından kaçıp hoşça vakit geçirdiği alanlar olan mesire yerlerimize iki tane yenisini ilave ettik. Orman ve su işleri bakanımızdan talep ettiğimiz mesire yerlerimizi Bakımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu onaylamış oldu.

“Yapılacak mesire yeri, yöre insanlarımızın spor, piknik, dinlenme ve eğlenme ihtiyacının karşılanması sağlanacak ve burada yaşayan insanlarımızla ve çeşitli nedenlerle Akkuş’a gelen misafirlerimize de hizmet edecek. Mesire yerleri en çok talep edilen hizmet alanlarından. Ormanların sosyal, kültürel, bilimsel, sportif ve estetik hizmetlerinden halkın daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla hükümetimiz tarafından şehir ormanları ve mesire yerleri kurulmaktadır. Böylelikle halkın spor, ekoturizm, piknik, dinlenme ve eğlenme ihtiyacının karşılanması sağlanarak toplumun her kesiminin orman sevgisi ve bilincinin artırılarak bu sayede ormanların korunması konusunda daha duyarlı hale getirilmesi gayesi ile mesire yerleri ve şehir ormanları kuruluşları yapılarak halkın hizmetine sunulmaktadır.”

Mesire yerlerine ve şehir ormanlarının 29 yıl süre ile kiralanan mesire yerlerinde yatırımcının önü açılmış ve dünyadaki örneklerle yarışabilecek mesire yerleri ve şehir ormanları halkımızın hizmetine sunulmuştur ve sunulacaktır, yapılacak tesislerle aynı zamanda buralarda yeni istihdam imkânlarımda ortaya çıkmış olacaktır.

Akkuş ve Ordulu hemşerilerimiz için hayırlı olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır