Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ak Parti Ordu’da Kudüs Bizim Davamızdır Dedi

Ak Parti Ordu’da Kudüs Bizim Davamızdır Dedi
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 08 Aralık 2017
  • Ak Parti Ordu’da Kudüs Bizim Davamızdır Dedi için yorumlar kapalı
  • 321 KEZ OKUNDU

Ordu’da Ak Parti İl Başkanlığı tarafından cuma namazı çıkışında ‘Kudüs Davamız’ adlı basın açıklaması yapılarak, Amerika Birleşik Devletleri protesto edildi.

Ordu Yalı Camii’nde kılınan cuma namazı ardından cami avlusunda toplanan teşkilat üyeleri ‘Kudüs Davamız’ adı altında basın açıklaması yaptı. Ordu Ak Parti  İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Genel Merkezi tarafından 81 ilde aynı anda yapılan basın açıklamasının Ordu’nun 19 ilçesinde gerçekleştirildiğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasını kınayan Çelenk açıklamasında şöyle dedi: “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: