Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

22. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali Düzenlendi

22. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali Düzenlendi
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 18 Haziran 2018
  • 22. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali Düzenlendi için yorumlar kapalı
  • 996 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Korgan Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 22. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan Başkan Enver Yılmaz, Korgan ilçesinin geride bırakılan dört yıl içerisinde aldığı yatırımlar ile kabuğunu kırdığını söyledi.

Korgan ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen 22. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali, Grup Imera konseri ile başladı. Imera’nın söylediği birbirinden güzel şarkılarla coşan davetliler güzel bir müzik ziyafeti yaşadı.

KORGAN’A DÖRT YILDA ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER YAPILDI

Festivalin ikinci gününde ise Korgan Yaylası’nda yağlı güreşler yapıldı. İkinci gün etkinliklerine katılan ve ilçenin geride kalan dört yıl içerisinde birçok önemli yatırıma kavuştuğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Korgan’la olan gönül bağımızı biliyorsunuz. İlçemizde Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım, içme suyu ve kanalizasyon alanında çok önemli yatırımları hayata geçirdik. Korgan’ın en yüksek bölgelerinden olan bu yaylamızda yaptığımız beton yol ve sıcak asfalt çalışmaları, Korgan-Tepealan yolu, Çiftlik-Çatalpınar yolu, ilçe merkezinde yapmış olduğumuz yolları ve özellikle arıtmanın devreye girmesiyle birlikte içme suyu alanında yapılan yatırımların yanında hükümetimizin yaptığı hastane ve diğer kamu yatırımlarını da göz önünde bulundurduğumuzda Korgan ilçemiz dört yıllık süre içerisinde kabuğunu kırdı diyebiliriz” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A DESTEK OLACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu iline olan muhabbetine dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu gelişiyle Ordu’ya 19. ziyaretini yapmış olacak. Diğer muhalefet partilerinin liderlerine baktığımızda 4 parti liderinin her birinin gelişini dört ile çarptığımızda Sayın Cumhurbaşkanımıza yine yetişilmiyor. Bu durum kendilerinin Ordu’ya ve Korgan ilçemize olan muhabbetini gösteriyor. Bizler de 24 Haziran seçimlerinde ümmetin lideri, dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Korgan’da %90’ı, il genelinde ise %70’i aşacak şekilde sonuna kadar destek olacağız” diye konuştu.

BAŞPEHLİVANLARIMIZ ORDU’NUN YÜZ AKI OLDULAR

Başkan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi başpehlivanlarının Ordu’nun gururu olduğunu belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde bulanan başpehlivanlarımızın her biri Ordu’muzun yüz akı. Onlar bugün burada güreştikleri gibi Samsun, Balıkesir ve Antalya’da ve diğer illerde de güreşiyor. Büyükşehir Belediyesi güreşçileri, elde ettikleri başarılarla Ordu’yu ve sizleri temsil ediyor” şeklinde konuştu.

RECEP KARA BAŞPEHLİVAN OLDU

Başkan Enver Yılmaz’ın ardından AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Şenel Yediyıldız da bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından başpehlivanlık güreşleri başladı. Güreşlerde tüm rakiplerini tek tek yenen Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Güreşçisi Recep Kara, başpehlivan olurken Fatih Atlı ikinci ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Nedim Gürel de üçüncü oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: