Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Milletvekili Gündoğdu, Fındık için Gönlümüzden geçen 30 TL

Milletvekili Gündoğdu, Fındık için Gönlümüzden geçen 30 TL
  • EKONOMİ / GÜNCEL
  • 01 Temmuz 2021
  • Milletvekili Gündoğdu, Fındık için Gönlümüzden geçen 30 TL için yorumlar kapalı
  • 153 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “Fındık taban fiyatının hasat sezonundan önce açıklanması için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Gönlümüzden geçen 30 TL. Hükümetimiz ne kadar fiyat söyler onu he beraber göreceğiz.” dedi.

Milletvekilleri ve bölgedeki üreticilerin aklından geçen fındık fiyatının 30 TL olduğunu belirten Gündoğdu, bahçeye girilmeden fiyatın açıklanması için çalıştıklarını söyledi.

Fındık taban fiyatının 30 lira bandında olması talebinin olduğunu aktaran Gündoğdu; “Fındık üreticilerimizin hak ettiği fiyatları alması için uğraşıyoruz. Gönlümüzden geçen taban fiyatı 30 TL. Milletvekillerimiz ve bölgedeki vatandaşlarımızın talebi 30 TL yönünde. Tabi ki bunu hükümetimiz değerlendirecek. Ekonomik bütçelere bakılıp bir sonraki yıl da değerlendirilerek hareket edilecek. Bunların sonucunda da ortaya bir fiyat çıkacak. Fındık taban fiyatının 30 TL’nin altında ya da üstünde olacağını hükümetimiz takdir edecek. 30 TL mi olur, 27 TL mi olur, net rakamı ilerleyen günlerde göreceğiz. Bizim ricamız 30 TL yönünde. Bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz. Ancak 27 TL gibi bir rakam da doğrudan gelir desteğini üzerine koyduğumuz zaman aşağı yukarı yine 30 TL’ye geliyor. Cumhurbaşkanımız fiyatla ilgili bir açıklama yapacak. Taban fiyat o zaman ortaya çıkacak.” dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yeni fındık sezonunda da fındık alımı yaparak sahada olacağını aktaran Gündoğdu, “TMO, bu yıl yine piyasada olacak. Fındığa sahip çıkmalarını sağlayacağız. Taban fiyatının üreticiler bahçeye girmeden açıklanması için görüşmelerimiz devam ediyor. Üreticinin yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek, sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ