Ordu Haber – Ordu haberleri

NE DERSİNİZ?

Mehmet Ali AYDIN

Mehmet Ali AYDIN

  • Mehmet Ali AYDIN
  • 07 Mayıs 2020
  • NE DERSİNİZ? için yorumlar kapalı
  • 157 KEZ OKUNDU

Halife Abdülmecit Efendiye yapılanı yazınca bir takipçimin yorumu. İnsanların ne kadar şartlanmış olduğunun belgesi olarak buraya alıyorum. İsmini sileceğim. Benimde cevabım aşağıda.
“Siz eskiden yapilanlari unutmuyorsunuz bizde emin olun bugunku yonetimin nasil oldugunu unutmayacagiz olaylara gecmiste size yapilan haksizliga ugradiginiz icin tek tarafli bakiyorsunuz ogretmenimsiniz ustumuzde cok emeginiz var hakkinizi helal edin ama sizi artik takip etmek istemiyorum saglikla sevgiyle kalin”
Yanıtla · 16d
Mehmet Ali Aydin
Nilüfer hanım canınız sağ olsun. Zorla güzellik olmaz. Önemli olan kim yaparsa yapsın yanlışa yanlış diyebilmektir. Bunların yanlışları varsa bir gün tarih onu da yazar. Kimse mükemmel olmadığı gibi, yapılan hiç bir şey de mükemmel değildir. Siyasi hırslarımız aklımızın önüne geçmemeli. Geçerse o zaman insanlığımızı sorgulamamız gerekir. Burada yapılan yanlışlığın neyini savunabilirsiniz ki. Beni takip etmemeniz gerçekleri ortadan kaldırıyorsa mesele yok.

“İşte bunlar hidayeti verip sapıklığı, bağışlanmayı verip azabı satın alanlardır. Onlar ateşe karşı ne kadar dayanıklıdırlar(!).
“Bu (azab) da, Allah’ın, Kitab’ı hak olarak indirmiş olması (ve onların bunu inkar etmesi) sebebiyledir. Kitap konusunda anlaşmazlığa düşenler ise derin bir ayrılık içindedirler.”
“İyilik, yüzlerini doğu ve batı taraflarına çevirmeniz( den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, , onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren,antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnç) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.”
“Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin varisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.”
“Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki ( bu hükme uyarak) korunursunuz.” (Bakara Suresi 175-179. ayetler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BAKLAYI ÇIKARMAK GEREK - 26 Mayıs 2020
NE DERSİNİZ? - 7 Mayıs 2020
NASIL MEMUR ARADINIZ - 2 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ