Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Ünye'de bilim fuarı açıldı

Ünye'de bilim fuarı açıldı
  • TEKNOLOJİ
  • 18 Nisan 2019
  • Ünye'de bilim fuarı açıldı için yorumlar kapalı
  • 288 KEZ OKUNDU

ORDU (AA) – Ünye ilçesinde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Ünye İmam Hatip Ortaokulu'nun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen, öğretmen Bahadır Kuru'nun koordinatörlüğünde hazırlanan fuarda, 7 öğretmenin danışmanlığında 49 öğrencinin hazırladığı 20 proje yer aldı.

Okul Müdürü Mustafa Ateş, burada yaptığı konuşmada, bu yıl söz konusu fuara ilçeden katılan tek okul olduklarını belirterek, emek gösteren tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Fuarda, sel alarmı, eğrelti otundan sunta üretimi, doğal bal mumu, sağlıklı meyveler ve tadilat çöp poşeti projeleri dikkati çekti.

Öğretmen Murat Yardım'ın danışmanlığını yaptığı sel alarmı projesi, öğrenciler İsmail Enes Küçük ve Muhammet Fatih Öner tarafından hazırlandı.

Küçük, projenin amacının sel ve taşkınlarda insanların can ve mal kaybı yaşamasının önüne geçmek olduğunu anlatarak, "Projede dere yataklarına sensörler yerleştirerek su seviyesinin aşırı yükselip sel veya su taşkını yaşanma riski olduğunda alarm çalarak kişilerin tedbir almasıyla can ve mal kayıplarını önlenmesi hedefleniyor." dedi.

Fuar açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı, iki gün ziyaret edilebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ