Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da Turistlerin Yeni Gözdesi Şelaleler

Ordu’da Turistlerin Yeni Gözdesi Şelaleler
  • TURİZM
  • 09 Temmuz 2021
  • Ordu’da Turistlerin Yeni Gözdesi Şelaleler için yorumlar kapalı
  • 191 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, son dönemde insanların şehirlerden uzaklaşarak sakin yerlerde tatil yapmak istediğini belirterek, “İlimiz bu açıdan çok şanslı. Özellikle 100’ü aşkın şelalemizde doğa turizminde iyi durumdayız.” dedi.

Yabancı turistlerin şelalelere ve yemyeşil doğaya büyük ilgi gösterdiğini aktaran Toparlak, Ordu’ya ayrı bir güzellik katan şelalelerin önemli destinasyonlar olduğunu söyledi.

“Şelaleler yönünden şanslıyız”

Özellikle koronavirüs salgınıyla beraber rahatlamak isteyen insanların şelale turizmine ilgisi Olduğunu Aktaran Toparlak, “Ordu’da turizm anlamında şelalelerimiz özellikle son dönemde çok önemli bir noktaya geldi. İnsanlar dinlenmek, huzur bulmak için şelalelere gidiyor. Ordu, vadilerin denize taşıdığı güzergah üzerinde 100’ü aşkın şelale barındırıyor. Bu şelalelerimizin çoğu tescilli olmadığı için bilinmiyor. Ama bu vadilerdeki meşhur derelerin üzerinde Ordu’nun yaklaşık 100 tane şelalesi var. Bu yönden çok şanslıyız. Zaten yerli ve yabancı turistler de şelalelere çok ilgililer. İnsanlar artık sadece otele gidip tatil yapmak yerine doğa turizmine ağırlık veriyor. İlimiz, bu anlamda dereleri, şelaleleri ve yeşillikleriyle bir adım önde diyebiliriz.” dedi.

“Zamanla hizmete sunacağız”

‘Doğal varlıklarımızın hepsi Ordu’nun turizmine katkı sunacaktır’ diyen Toparlak, sözlerine şöyle devam etti; “Bunlar arasında şelale, özellikle Körfez ülkelerinden gelen misafirler için sıra dışı bir görsellik. O yüzden şelalelerimizi çok önemsiyoruz. Hatta bazı şelalelerimiz de yerinde dursun, destinasyon olarak zamanı geldiğinde açarız diyoruz. Şuanda mevcut şelalelerimizin turizm anlamında değerlendirmek istiyoruz. Çünkü destinasyonlar da zaman içerisinde eskiyor. Bir giden bir daha gitmek istemiyor. Dolayısıyla biraz göz aşinalığı olup eskisin, sonra yeni şelalelerimizi çıkarırız.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ