Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da kivi hasadı başladı

Ordu’da kivi hasadı başladı
  • TARIM
  • 04 Kasım 2021
  • Ordu’da kivi hasadı başladı için yorumlar kapalı
  • 117 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Kendine has aroması, depolama dayanıklılığı ile coğrafi işaret tescili alan ‘Ordu Kivisi’nin hasadına başlandı.
Ordu Kivisi’nin hasat dönemimin başlaması nedeniyle Vali Tuncay Sonel de kivi hasadında bulunarak, kivi üreticilerinin hasat sevincine ortak oldu.
Altınordu ilçemizin Kökenli mahallesindeki Temel Öztürk isimli üreticinin 3,5 dönümlük kivi bahçesinde, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Perşembe Ziraat Odası Başkanı TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ile birlikte kivi hasadında bulunan Vali Tuncay Sonel, bahçe sahibine ve yöredeki üreticilere kivi hasadının hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulundu.​
Kivi’nin, Ordu’nun önemli tarım ürünlerinden birisi olduğunu belirten Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muzun önemli bir gelir kaynağı da kivi’dir. Yılda 8500 ton kivi üretiliyor şehrimizde. Ülkemizde kivi üretiminde ilk üçteyiz. 3500 dekar kivi üretim alanımız varken, yine Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve DOKAP Başkanlığımızın kaynakları kullanılarak bu yıl 200 dekar daha yaptık. Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün personellerinin gayretli çalışmaları ve kıymetli çiftçilerimizin emekleriyle bu yıl kivi’nin çok daha bereketli olacağına inanıyoruz. Kivi bahçelerinin bakımları çok iyi. Kivi hasadının şehrimize ve ülkemize hayırlı ve bereketli olmasını, çiftçilerimize de bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum. Biz, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odalarımız, Valiliğimiz, Büyükşehrimizle birlikte yöremiz çiftçilerine desteğe devam edeceğiz.” dedi.

Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ