• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Başkan Tekintaş, Engellilere Ve Engelli Sporlarına Önem Veren Bir Belediyeyiz

Başkan Tekintaş, Engellilere Ve Engelli Sporlarına Önem Veren Bir Belediyeyiz

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, engellilere ve engelli sporlarına önem verdiklerini belirterek, “Biz engellilerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz ve asla engelin bir sorun olmadığını, engelsiz bir yaşamın olabileceğini onlara aktarıyoruz” dedi. Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Yönetim Kurulu ve oyuncuları Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya gelerek 2016-2017 sezonunun değerlendirmesi yapıldı. Altınordu Belediyesi’nde […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, engellilere ve engelli sporlarına önem verdiklerini belirterek, “Biz engellilerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz ve asla engelin bir sorun olmadığını, engelsiz bir yaşamın olabileceğini onlara aktarıyoruz” dedi.

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Yönetim Kurulu ve oyuncuları Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya gelerek 2016-2017 sezonunun değerlendirmesi yapıldı. Altınordu Belediyesi’nde gerçekleşen değerlendirme toplantısında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, geride kalan 2016-2017 sezonu, gelecek sezonun planlanması ve Altınordu Belediyesi olarak engelli sporları adına yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

TEKİNTAŞ: “GELECEK SEZON SÜPER LİG HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ”

2016-2017 sezonunu değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı’nın çok önemli bir mücadele örneği göstererek sezonu tamamladığını söyledi. Süper Lig hedefinin averaj farkı ile kaybedildiğinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Sezon sona erdi. Sezon içerisinde belirlediğimiz hedefi kıl payı averaj ile kaybettik. Bu tür durumlar her spor branşında olabilen şeyler. Ben sezon içerisinde büyük emek gösteren, tüm zorluklara rağmen çalışmasını sürdüren sporcu ve teknik heyetimize teşekkür ediyorum. Kardeşlik ruhu içerisinde tamamlamaya gayret gösterdiğimiz bir sezon oldu. Bir takım sıkıntılar yaşadık, kaza geçirdik ama hedefe ulaşmak için hepsinin üstünden gelmeyi başardık. İnşallah 2017-2018 sezonunda mevcut arkadaşlarımız ve ihtiyaç duyulan alanlarda yeni ilaveler ile takımımız bu özverili ilerleyişini sürdürür ve hedeflediğimiz yer alan Süper Lig’de yer almayı gerçekleştirmiş oluruz” diye konuştu.

“ENGELLİLERE, ENGELSİZ BİR YAŞAM SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Altınordu Belediyesi olarak engellilere ve engelli sporculara önem verdiklerini bu kapsamda çalışmalar yapacaklarını ifade eden Başkan Tekintaş, engellileri hayata kazandırmak istediklerini belirtti. Engelin, spor ve yaşam için bir engel olmadığının altını çizen Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak bundan sonraki süreçteki temel hedefimiz kalıcı bir sportif merkez olacak şekilde çalışmalarımızı sürdürmek ve tüm spor faaliyetlerinin yapılabileceği bir alan inşa etmeyi planlıyoruz. Beceresi olan gerek okçuluk, gerek atıcılık gerekse basketbol alanlarında yetenekli olan ve başarılı olmayı arzu eden bütün engelli kardeşlerimizi Altınordu Belediyemize ve Belediye Spor Kulübüne ulaşmasını ve müracaat etmesini arzu ediyoruz. Biz onları geleceğe hazırlamak istiyoruz ve asla engelin bir sorun olmadığını, engelsiz bir yaşamın olabileceğini onlara aktarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

KULÜP YÖNETİCİLERİ VE OYUNCULAR GELECEK SEZONDA HEDEFE ULAŞMAK İSTİYOR

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Üyeleri ve sporcular sezonu değerlendirdi. Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ilgaz, Ordu’yu temsilen mücadele verdiklerini vurgulayarak, “Bu sezon Karadeniz’i ve Ordu’yu temsilen çok önemli bir mücadele verdik ancak Süper Lig’i averaj ile kaybettik. Gelecek sezon hedefimiz güzel bir kadro oluşturarak şampiyon olup Süper Lig’e yükselmek olacak” ifadelerini kullandı.

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Başantrenörü Cem Arslan ise sezona dair yaptığı konuşmada gelecek sezon için hedeflerinin nağmağlup şampiyon olmak olduğunu söyleyerek, “Sezon boyu önemli bir mücadele gösteren oyuncularıma sonsuz teşekkür ediyorum. Çok güzel bir mücadele örneği gösterdik ancak şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. İnşallah önümüzdeki sezon verilen destekler ile nağmağlup Süper Lig’e çıkmayı başaracağız. Ordu’daki engelli kardeşlerimiz bize başvurabilir biz onlara her konuda yardımcı olacağız ve spor yapmasına olanak sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

Sezon içerisinde oyuncular olarak yorucu bir sezon geçirdiklerini ve kaçan şampiyonluk için üzgün olduklarına dikkat çeken Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takım Kaptanı Adem Kurucu, “Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve kulübümüzün yönetim kurulu üyelerine verdikleri destek sebebi ile teşekkür ediyorum. Biz uzun bir sezon geçirdik. Oyuncular olarak 22 hafta her maç 40 dakika çıkarmak çok zordur ve biz elimizden geleni yaptık ancak averaj sebebi ile Süper Lig’e çıkamadık. İnşallah gelecek sezon verilen destekler ile daha iyi yerlerde olacağımıza inanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır