Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Başkan Durmuş Zor, Fındık Fiyatı Beklentimizin Altında

Başkan Durmuş Zor, Fındık Fiyatı Beklentimizin Altında
  • SİYASET / TARIM
  • 17 Ağustos 2021
  • Başkan Durmuş Zor, Fındık Fiyatı Beklentimizin Altında için yorumlar kapalı
  • 118 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor ve beraberindekiler Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti. Zor, fındık fiyatını 30 lira üstünde talep etmelerine rağmen, 26.5 lira açıklandığını, bu rakamın yeterli olmadığını söyledi.

BBP İl Başkanı Durmuş Zor, BBP Ordu Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü, BBP Altınordu İlçe Başkanı Meliha Pekdemir Bekçi, Alperen Ocakları Ordu İl Başkanı Ramazan Yücedağ, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ne ziyarette bulundu.

Ordu deyince sadece Altınordu’nun akla gelmemesi gerektiğini savunan Zor, çark Altınordu’da dönüyor gibi göründüğü için diğer illeri yok saymamak gerektiğini söyledi.

Yerel basının hak ettiği değeri ne ilimizde ne de Türkiye genelinde bulamadığını aktaran Zor, ‘yerel basın bizim sesimiz, gözümüzdür, kulağımızdır.” dedi.

“30 lira üzeri istedik”

Fındığa da değinen Başkan Zor, şunları söyledi; “Fındık, Karadenizliler için çok önemli. Sadece üretenler değil, esnaf da fındıktan gelecek paraya bakıyor. 26.5 lira bizim arzu ettiğimiz ve teklif ettiğimiz fiyat değildir. Biz 30 lira ve üzeri beklemiştik. Fiyat beklentimizin altında kaldı. Resmi enflasyonla vatandaşın enflasyonunun farklı olduğunu hepimiz biliyoruz. Gerçek fiili enflasyona uygun bir rakam verilemese bile ikisinin arasında bir fiyat uygun olurdu. En az yüzde 25-30 arasında fındığa zam yapılmalıydı. Üreticilerimiz sabrederse, fiyat TMO’nun 26.5 lirasının çok üzerine çıkacaktır. Tüccara fındık götürülmezse, serbest piyasada fiyat yükselecektir. Geçen yıl 22 lira açıklanan fiyat, üreticinin sabrıyla 25 lirayı bulmuştu. Bu yıl da üretici sabrederse, fiyat 30 lirayı aşacaktır.”

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise ziyaretlerinden ötürü Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Durmuş Zor ve beraberindeki parti üyelerine teşekkür etti.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ