Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Günlük Bin Covid-19 Testi Yapılıyor!

Ordu’da Günlük Bin Covid-19 Testi Yapılıyor!
  • MANŞET / SAGLIK
  • 19 Eylül 2020
  • Ordu’da Günlük Bin Covid-19 Testi Yapılıyor! için yorumlar kapalı
  • 389 KEZ OKUNDU

Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Nisan 2020 tarihinden itibaren Covid-19 tanı laboratuvarı olarak yetkilendirilen Sağlık İl Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuvarı bu tarihten itibaren 24 saat çalışma esasına göre üç vardiya hizmet verirken, bugüne kadar 70 binden fazla da test yaptı.

Halk Sağlığı Laboratuvarına gün içerisinde gelen numuneler, aynı gün çalışılıp, sonuçları yine aynı gün içerisinde verildiği belirtilen açıklamada, Sağlık İl Müdürlüğü tarafından şu açıklamalarda bulunuldu; “Covid-19 tanı laboratuvarı olarak yetkilendirildiğimiz 5 Nisan 2020 tarihinden itibaren İlimizde 70.000’den fazla test çalışılmıştır. Covid-19 PCR testi sadece Halk Sağlığı Laboratuvarında çalışılmakta ve tüm Ordu İline hizmet vermektedir. İki adet cihazla günlük ortalama 1000-1300 civarında test çalışıyor.

Çalışılan testlerde çıkan her pozitif sonuç, hasta ve yakınları kadar, biz sağlık personeli de üzmektedir. Koronavirüsden korunmak, virüsün bulaşmaması için tedbir almak, tedavi olmaktan daha kolaydır. Lütfen Maskesiz dolaşmayalım. Sosyal mesafemizi (1,5 metre) koruyalım. Ellerimizi sık sık ve en az 20 saniye bol su ve sabunla yıkayalım. Kişisel temizliğimize dikkat edelim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: