Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı Sona Erdi

Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı Sona Erdi
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 21 Ekim 2018
  • Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı Sona Erdi için yorumlar kapalı
  • 242 KEZ OKUNDU

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOSGEB ve Altınordu Belediyesi ortaklığıyla hazırlanan “Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı” sona erdi. Başkan Tekintaş, “10 gün süren fuarı 100 binin üzerinde vatandaşımızın ziyaret ettiğini” söyledi.

Fuarın sona ermesi nedeniyle kapanış programı düzenlendi. Programa Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, protokol üyeleri, yazarlar ve yayınevi temsilcileri katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “KİTAP FUARIMIZ HER YIL GELİŞEREK İLERLİYOR”

Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı’nın kapanış programında fuarın her yıl gelişerek ilerlediğini belirten Başkan Tekintaş, “Düzenlediğimiz fuar geçen yıl 76 bin bir önceki yıl 53 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti. Bu yıl ise 100 bini aşkın vatandaşımız tarafından ziyaret edilerek rekor bir sayıya ulaştık. Bu veriler gösteriyor ki düzenlediğimiz fuarı Ordulular, civar illerden gelen vatandaşlar, kitap dostları ve kitaptan istifade etmek isteyenler benimseyerek sahiplendiler. Dolayısıyla bu sahiplenme duygusu ile her gün biraz daha ileriye doğru gidiyoruz. Herkesin emeğinin, gayretinin olduğu, birlikte yola çıktığımız ve güzellikleri paylaştığımız bu ortamı geliştirmeye devam edeceğiz. Daha fazla kitabı daha fazla okuyucuya ulaştırmak dileğiyle fuara katılan tüm yazarlarımıza ve yayınevlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

VALİ YAVUZ, “ORDU KİTAP DOSTU BİR ŞEHİR”

Ordu’nun kitap dostu bir şehir olacağını belirten Valisi Seddar Yavuz, “ Ordu kültür ve sanat noktasında duyarlı bir şehir. Bu kapsamda kitap dostu olacak, daha çok bilginin peşinde koşacak, edindiği bilgilerle medeniyet değerlerinden uzaklaşmayacak, bizi biz yapan değerlerle buluşmaya, onları yaşatmaya eğer varsa zihinlerdeki işgalleri sona erdirmeye mutlaka çaba sarf edecektir” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ, “KİTAP FUARLARINA KATKIDA BULUNMAYA HER ZAMAN HAZIRIZ”

Orduluların kitaba değer verdiğini ifade eden AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, “Ordu’da kitaba, kültüre ve sanata sahip çıkan bir kitle var. 10 gün süren kitap fuarında ortaya çıkan katılımcı sayısı, Orduluların kitaba verdiği değerin en büyük göstergesi. Okumak, okumayı aşılamak çok önemli. Bizler de bu çerçevede gelecek yıllarda yapılacak olan fuarlara her zaman katkıda bulunmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN TEZCAN, “YEDİDEN YETMİŞE HERKES İLGİ GÖSTERDİ”

“Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı”na yediden yetmişe herkesin ilgi gösterdiğini ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, “Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı ile 10 gün süreyle vatandaşımızı kitaplarla buluşturduk. Fuara katılan insanların evlerine kitap götürmesi hem kendileri hem de çocukları için büyük bir miras. Aynı zamanda fuarda yer alan yayınevlerinden aldığımız geri dönüşlere baktığımızda ise fuarın amacına ulaştığını görüyoruz. Bu vesile ile “Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı”nda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programın sonunda fuara katılan yayınevi temsilcilerine protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ