Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da Gaga Gölü’ne 100 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı

Ordu’da Gaga Gölü’ne 100 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı
  • FATSA
  • 26 Ağustos 2021
  • Ordu’da Gaga Gölü’ne 100 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı için yorumlar kapalı
  • 71 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Fatsa su ürünleri potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla tahsis edilen 100 bin adet sazan balığı yavrusu Gaga Gölü’ne bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı , Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında, İlimiz su ürünleri potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüze tahsis edilen 100.000 adet sazan balığı yavrusu, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi YARAN, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Metin GÜREL ve Fatsa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat AYDOĞAN’ın katılımıyla 25/08/2021 tarihinde Fatsa İlçesindeki Gaga gölüne bırakılmıştır.

Amacımız, İlimizde bulunan göl ve göletleri balıklandırarak, sportif balık avcılığının geliştirilmesi ve turizme yönelik çalışmalara katkı sağlayarak, ekonomimize katma değer sağlanması hedeflenmektedir.

Bu amaçla daha önceki yıllarda da balıkçılığın geliştirilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz tarafından balıklandırma çalışmaları yapılarak göl ve göletlere sazan yavrusu bırakılmıştır. Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ