Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Altınordu Belediyesi Babalar Gününü Kutlandı

Altınordu Belediyesi Babalar Gününü Kutlandı
  • ALTINORDU
  • 20 Haziran 2021
  • Altınordu Belediyesi Babalar Gününü Kutlandı için yorumlar kapalı
  • 114 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Hayata geçirdiği sosyal, toplumsal farkındalık programlarıyla dikkatleri çeken Ordu Altınordu Belediyesi Babalar Günü’nde de farkını gösterdi.
Her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan ‘Babalar Günü’ Altınordu Belediyesinin düzenlediği çeşitli etkinliklerle evlere taşındı. Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan Babalar gününde Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla Başkan Yardımcılarının koordine ettiği Altınordu Belediyesi ekipleri şehrin dört bir yanında şehit babaları başta olmak üzere babaların gününü kutladı.
BAŞKAN TÖREN’DEN BABALAR GÜNÜNDE ŞEHİT BABALARINA DAİMA YANINZDAYIZ MESAJI
Belediye ekipleri kanları ve canlarıyla bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizin milletimize emanetleri, evlatlarını vatan millet ve mukaddesat uğrunda feda etmiş şehit ailelerini ziyaret ettiler. Ziyaretlerde Başkan Aşkın Tören’in selamlarını ve hediyelerini şehit babalarına takdim eden belediye ekipleri, Şehit ailelerine Başkan Aşkın Tören’in ‘daima yanınızdayız’ mesajını da ilettiler.
ALTINORDU BELEDİYESİ ÜLKE GENELİNDE DİKKAT ÇEKEN SOSYAL TOPLUMSAL FARKINDALIK PROGRAMLARINI BABALAR GÜNÜNDE DE SÜRDÜRDÜ
Altınordu Belediyesi, özel günlerde toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla ülkece ortak kullanım diline dönüşmüş sözleri Orduca yerel şiveyle gündeme taşıma geleneğini Babalar Gününde de sürdürdü. Ülke genelinde dikkat çeken uygulama ile bu defa billboardlara asılan afişlere tüm babaların evlatlarına kullandığı ortak sözcüklerden;
‘Saçını sakalını kes de yüzün gözün açılsın, Cep telefonu cepte durur sizinki sürekli elde, Baba olunca anlarsın ama o zaman da iş işten geçmiş olacak, Üzülme güzel evladım canın sağolsun, Hava kararmadan evde olunacak’ benzeri bir çok baba sözünün yazılı olduğu afişlerle billboardları süsledi.
BAŞKAN TÖREN’DEN BABALAR GÜNÜ PAYLAŞIMI
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören de Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. Babalar Gününü kutlayan Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Her oğul babasının gölgesidir diyordu şair. Ve ben ilkin babamdan öğrendim dürüstlüğü, merhameti. Hayatım boyunca her attığım adımda bu iki ilke rehber oldu yoluma. İki evladıma bırakacağım en büyük miras bunlar olacak.
Başta vatan uğruna evlatlarını geride bırakan milletin evlatları babasız kalmasın diyerek şehadete ulaşan şehitlerimiz olmak üzere tüm babaların Babalar günü kutlu olsun.”


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ