Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Altınordu Belediyesi Aşırı Yağışlarda da Vatandaşının Yanında

Altınordu Belediyesi Aşırı Yağışlarda da Vatandaşının Yanında
  • ALTINORDU
  • 12 Ağustos 2021
  • Altınordu Belediyesi Aşırı Yağışlarda da Vatandaşının Yanında için yorumlar kapalı
  • 101 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Altınordu Belediyesi hem yağışlar öncesinde aldığı önlemler ve yağış sırasında verdiği etkili mücadeleyle hem de yağışların sebep olduğu olumsuzlukları gecikmeden ortadan kaldırarak kesintisiz hizmet Belediyeciliği anlayışıyla vatandaşının yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Başkan Aşkın Tören’in öncülüğünde ve talimatları doğrultusunda şehre hizmet insan hürmet anlayışı ve bütün şehir eşit hizmet ilkesiyle merkezde ve kırsalda her alanda seferberlik ruhu ile kesintisiz çalışan Altınordu Belediyesi, şehirde memnuniyeti ve rızayı büyütmeye devam ediyor. Çözüm odaklı yaklaşımı ve vatandaşların memnuniyeti ve rızasını merkezine alan hizmet anlayışıyla her ihtiyaç ve talebi değerlendiren Altınordu Belediyesi vatandaşları yalnız bırakmamak ve yılların hizmet beklentilerini karşılamak adına tüm imkânlarını seferber ediyor.

7/24 İLETİŞİM VE 7/24 HİZMET

Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla devreye konan 7/24 iletişim ve 7/24 hizmet uygulamasıyla muhtarlar ile kesintisiz bir iletişim ağı kuran Altınordu Belediyesi, tüm iletişim kanallarını kullanarak sorunlara hızlı ve etkili bir şekilde müdahalelerini gerçekleştiriyor. Kesintisiz iletişim ile hem sorunlardan zamanında haberdar olunuyor hem de anlık müdahaleler ile bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçiliyor. Özellikle aşırı yağışlarda Muhtarlar ile sürdürülen iletişim ve iş birliği sahaya yansıyan çalışmalarla memnuniyet vesilesi oldu.

KIRSALDA 142 NOKTAYA MÜDAHALE EDİLDİ ULAŞIMDA AKSAMAYA İZİN VERİLMEDİ

Bölgemizde ve şehrimizde meydana gelen son yağışlarda önceden hazırlıklarını yapan ve tüm tedbirlerini alan Altınordu Belediyesi ekipleri tarafından kırsal mahallede meydana gelen olumsuzluklara anında müdahale edildi. 147 personel ve 54 iş makinesiyle sahada olan Altınordu Belediyesi, ekipleri aşırı yağışlar sırasında şehirde bazı noktalarda biriken yağmur sularını herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan tahliye ederken kırsalda olumsuzluk yaşanan otuz mahallede ise 142 noktada çalışma gerçekleştirdi. Altınordu Belediyesi bu çalışmalarıyla muhtarlar tarafından iletilen ve bizzat tespit edilen noktalarda; 120 adet boru ağzı açma ve menfez ağzı temizliği, 14 kapanan yolun ulaşıma açılması, 5 kilometre kanal temizliği ve 3 kilometre reglaj çalışmalarını tamamladı. Kırsal mahallelerde aşırı yağışların izlerinin tamamen silinmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

TEDBİRLER DEVAM EDİYOR

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdahale planlarını önceden yapan ekip ve ekipmanlarını tüm olasılıklara karşı hazır tutan Altınordu Belediyesi bir taraftan afetlere karşı şehrin direncini arttırmak ve sağlıklı bir altyapıya kavuşturmak için yatırımlarına ve çalışmalarına aralıksız devam ederken diğer taraftan da yağışların devam etme ihtimali dolayısıyla tedbiri elden bırakmıyor. Rutin olarak mazgal temizliklerini sürdüren ekipler tıkanan yağmur suyu hatlarının temizlenmesi çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

BAŞKAN TÖREN ” ŞEHRİMİZİ GÜÇLENDİRECEK AFETLERDE DİRENCİNİ ARTTIRACAK ÇALIŞMALARIMIZ HER ALANDA DEVAM EDECEK”

Çalışmaları bizzat yöneten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “çok şükür şehrimizde önemli bir olumsuzluk yaşanmadı. Ancak bölgemizde kimi yerlerde afete dönüşen aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şehrimizdeki çalışmalarımızda iş birliği ve gayretleri nedeniyle muhtarlarımıza ve sahada büyük bir özveriyle alın teri akıtan çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yaptığımız yatırımların sonuçlarını görmenin şükrü içerisindeyiz. Yaptığımız yatırımlar ve aldığımız önlemlerle olumsuzlukların önemli ölçüde önüne geçtik. Şehrimizi altyapıdan üst yapıya her alanda güçlendirecek, afetlerde direncini arttıracak ve yaşanabilir kılacak çalışmalarımız artarak devam edecek. Bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de hemşehrilerimizin sevincini sevincimiz, hüznünü hüznümüz bilen anlayışımızla daima onlarla bir ve beraber olmayı sürdüreceğiz.” Şeklinde konuştu.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ