Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da Okullarda Pcr Testi Dönemi Başlıyor.

Ordu’da Okullarda Pcr Testi Dönemi Başlıyor.
  • ORDU HABERLERİ
  • 07 Ekim 2021
  • Ordu’da Okullarda Pcr Testi Dönemi Başlıyor. için yorumlar kapalı
  • 85 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu’da okullarda velilerin onayına bağlı olarak PCR testi taramaları başlıyor.

OKULLARDA PCR TESTİ DÖNEMİ!
Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl okulları kapatmadan eğitimi yüz yüze olarak tamamlamayı planlıyor. Geçen yıldan farklı olarak bu yıl, sınıf kapatma modeli ile ilerleniyor. Sonbaharın gelmesi ile grip ve koronavirüs vakaları da arttı. Vakalar çocuklarda da görülebiliyor. Bu nedenle okullardaki semptomsuz çocukların tespit edilmesi önem arz ediyor.

Velilerin onayı alınacak

TRT’nin haberine göre; uygulama için velilerden onay alınacak. Onay verilen velilerin çocukları arasında rastgele test yapılacak. PCR sürüntü testleri yalnızca boğazdan yapılacak. Burundan örnek alınmayacak. Uygulamada velinin onayı en öncelikli madde olacak. Bu kapsamda belirlenen okullara sağlık ekipleri gönderilecek. Öğrenci velisinden imzalı bir onay istenecek. Onay halinde öğrencilerden PCR testi alınacak.

Ordu da var

Edinilen son dakika bilgisine göre; Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki görüşmelerde pilot iller belli oldu. MEB’in; Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği illerin listesi şöyle: Balıkesir, Bingöl, Edirne, Erzurum, İzmir, Kahramanmaraş Kırıkkale, Mersin, Ordu, Zonguldak.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ