Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu 3. Uluslararası ödüllü satranç turnuvası başladı

Ordu 3. Uluslararası ödüllü satranç turnuvası başladı
  • ORDU HABERLERİ / SPOR
  • 06 Nisan 2017
  • Ordu 3. Uluslararası ödüllü satranç turnuvası başladı için yorumlar kapalı
  • 331 KEZ OKUNDU
610 SPORCU MÜCADELE EDİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği ve aralarında birçok önemli unvanlara sahip 610 satranç sporcusunun katıldığı “Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası” başladı.
4 Nisan’da başlayan ve 9 Nisan’da sona erecek olan turnuva için Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda açılış töreni düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, Daire Başkanları, protokol üyeleri, davetliler, satranç sporcuları ve aileleri katıldı.
TURNUVA SPORCU SAYISI VE KALİTESİ BAKIMINDAN TÜRKİYE’DE BİRİNCİ
Törende konuşma yapan Genel Sekreter Bülent Civelek, turnuvanın 3 yıl içerisinde yakaladığı başarıya dikkat çekerek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, Türkiye Satranç Federasyonuyla düzenlediğimiz Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvamız, ülkemiz genelinde düzenlenen özel satranç turnuvaları arasında katılımcı sayısı ve sporcu kalitesi açısından birinci sırada yer alıyor” dedi.
Genel Sekreter Civelek, düzenlenen turnuvayla birçok amacı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Satranç turnuvasını ilimizde düzenlemekle; çocuklarımızı satranç spor dalına yönlendiriyor, uluslararası gençlik ve spor organizasyonlarına katılacaklara destek oluyoruz. Spor alanlarına daha çok vatandaşımızın katılımını sağlayarak çocuklarımızda spor sevgisi ve kültürü ile sağlıklı bir toplumun temelini oluşturuyoruz. Bunun yanı sıra turnuvamızla ülkemiz ve ilimizin tanıtımını yaparak ülkeler arasında dostluk ve barışa katkı sağlıyoruz” diye konuştu.
TOPLAM ÖDÜL TUTARI 52 BİN TL
Satranç sporuna üç yılda 440 bin TL destek verdiklerini belirten Genel Sekreter Bülent Civelek, 19 ülkeden 51 yabancı sporcu, 42 ilden 241 ve ilimizden de 318 olmak üzere toplam 610 satranç sporcusunun mücadele edeceği turnuvada çeşitli kategorilerde dereceye giren sporculara toplam 52.000 TL ödül vereceklerini söyledi.
TURNUVAYA YABANCI SPORCULAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası’nın uluslararası alanda tanınan ve bilinen bir organizasyon hâline geldiğine dikkat çekerek, “Ödüllü Satranç Turnuvası, çok iyi organize edilerek ulusal ve uluslararası alanda adını duyurmaya başladı. Çeşitli illerden ve farklı ülkelerden birçok sporcunun ilgi gösterdiği turnuvaya katılan profesyonel sporcuların ELO (dünya çapındaki satranç puanı) ortalaması 2.100’ün üzerinde. Bu da katılan kişilerin çok kuvvetli sporcular olduğu ve güzel bir turnuva olacağı anlamına geliyor” dedi.
Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası, açılış konuşmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay’ın yaptığı sembolik müsabaka ile başladı.
PAZAR GÜNÜ KAPANIŞ TÖRENİ YAPILACAK
Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda 4 Nisan’da başlayan ve 9 Nisan’da sona erecek olan turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri Pazar günü düzenlenecek törenle dağıtılacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: