Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

ÖNCE OBEZİTE AMELİYATI SONRA DENİZ!

ÖNCE OBEZİTE AMELİYATI SONRA DENİZ!

Almanya’da yaşayan iki arkadaş Almanya’da yaşayan çok sayıda arkadaşlarının ameliyatının gerçekleştiği Ordu Medical Park hastanesinde ameliyat olmak üzere Ordu’ya geldi. Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Erkan Aksoy, Medical Park Ordu Hastanesi ve Ordu şehrinin güzelliği hakkında duydukları olumlu bilgiler sonucunda kilolarından kurtulmak için kararlarını verip seçimlerini Ordu’dan yana kullandılar.

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erkan Aksoy operasyonla ilgili şu bilgileri verdi: “Hastalarımız yıllardır diyet programları ve sporla kilo vermeye çalışmışlar fakat başaramamışlar, sonunda obezite ameliyatı olmaya karar vermişler. Almanya’dan daha önce ameliyat ettiğimiz hastalarımızın referanslarıyla bana ulaştılar, durumlarının ameliyat olmaya uygun olup olmadığı hakkında görüşmelerimiz oldu, ameliyat endikasyonu olduğunu değerlendirdikten sonra detaylı incelemeler için kendilerini Ordu’ya davet ettik ve ameliyat öncesi hazırlıkları yaptık ameliyata engel bir durum olmadığını teyit edip planlamamızı yaptık. İhtiyaçlarının mini gastrik by-pass ameliyatı olduğuna karar verdik. Ameliyat gayet başarılı geçti. 3 günlük bir ameliyat sonrası yatış süreci sonunda her şey yolunda gitti, hastalarımızı taburcu ettik ve taburcu oldukları gün misafirlerimizle birlikte denize gittik. Gayet mutlu ve eğlenceli vakit geçirdik.

Obezite, yaşam kalitesini ve süresini önemli derecede etkiliyor. Şeker ve tansiyon gibi birçok önemli hastalığa davetiye çıkarıyor. Obezitenin cerrahi tedavisi günümüzde başarıyla uygulanıyor. Hastalarda kilo kaybının yanı sıra obeziteye bağlı diyabet, hipertansiyon gibi önemli sağlık sorunlarında da ciddi düzelmeler görülüyor. Ameliyat sonrası sürecin en az ameliyat kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir. Donanımlı uzman ekibimiz ile birlikte ameliyat sonrası süreci planlayarak hastalarımızın arzu edilen kilo ve vücut yapısına ulaşmasını sağlıyoruz. Bu sayede hastalarımız son derece konforlu ve risklerden arınmış şekilde yeni bir hayata başlama imkânı buluyorlar. Hastalarımızın sağlıklı bir hayata merhaba demelerini sağlamanın yanında hem ülkemize hem de şehrimize önemli sağlık turizmi katkısı sağlamak da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Yurtdışından kabul ettiğimiz onlarca hastamız şehrimize gelmekten, bölgemizi tanımaktan o kadar mutluluk duyuyorlar ki ilerleyen dönemde sadece turistik amaçlı olarak da şehrimize gelmek istediklerini belirterek ayrılıyorlar” dedi.

“ALMANYA YERİNE TÜRKİYE’Yİ TERCİH ETTİK”

Kilolarına veda edecekleri için çok mutlu olduklarını söyleyen Amela Keric ve Yayra Lutzow ise duygularını şöyle dile getirdi: “Arkadaşım Yayra ile uzun zamandır kilo sorunu yaşıyorduk. Farklı diyetler uyguladık fakat istediğimiz kilolara ulaşamadık. Obezite ameliyatı olmaya karar verdik. Almanya’da obezite ameliyatı yapan birçok merkez var fakat Türkiye’de bu ameliyatı daha başarılı bir şekilde gerçekleştiren Op. Dr. Erkan Aksoy’un adını duyduk. Medical Park Ordu Hastanesi’ne başvurduk. Yapılan tetkiklerin ardından ameliyata engel bir durum olmadığı anlaşıldı. Güzel yüzlü bir ekip bizimle ilgilendi, kendimizi evimizdeki kadar güvenli ve rahat hissettik. Ameliyata giderken doktorumuz elimizden tuttu, ameliyathaneye birlikte gittik. Ameliyat sonrası her şeyin yolunda gittiğini söyledi. Medical Park Ordu Hastanesi sayesinde yeni bir hayat kazanmış olduk. Bunun yanında normal şartlarda ziyaret etmek için imkan bulamayacağımız Ordu ilini de görme fırsatımız oldu. Cennet gibi bir şehir olduğunu düşünüyoruz ve en kısa zamanda tekrar ziyarete gelerek etraflıca şehri gezmeyi çok arzu ediyoruz. Doktorumuza, ekibine ve güler yüz ve ilgileriyle kendimizi evimizde hissetmemizi sağlayan Medical Park Ordu Hastanesi çalışan ve yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimizi ve minnetimizi sunmak istiyoruz. Görüşmek üzere, şimdilik hoşçakalın.” diyerek ülkelerine döndüler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ