• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Taşcı, Dünya’ya Örnek Olacak Bir Sistem Getiriyoruz

Taşcı, Dünya’ya Örnek Olacak Bir Sistem Getiriyoruz

Anayasa değişikliği halk oylaması çalışmaları sebebiyle Ordu’daki temaslarına devam eden Milletvekili Ergün Taşcı, Fatsa’da faaliyet gösteren yerel basın kuruluşlarını ziyaret etti. Milletvekili Taşcı, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, esnaf ve vatandaşlara yönelik yapmış olduğu ziyaretlerin yanında Ordu’nun sesi olan yerel basın kuruluşlarını da unutmadı. Medya kuruluşları ile referanduma dair yapmış olduğu istişarelerde özellikle yerel basının […]

Anayasa değişikliği halk oylaması çalışmaları sebebiyle Ordu’daki temaslarına devam eden Milletvekili Ergün Taşcı, Fatsa’da faaliyet gösteren yerel basın kuruluşlarını ziyaret etti. Milletvekili Taşcı, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, esnaf ve vatandaşlara yönelik yapmış olduğu ziyaretlerin yanında Ordu’nun sesi olan yerel basın kuruluşlarını da unutmadı.

Medya kuruluşları ile referanduma dair yapmış olduğu istişarelerde özellikle yerel basının gücüne ve önemine değinen Taşcı, ‘Yerel basın, bölgemizde bizim gözümüz kulağımız gibidir. Bilhassa, 15 Temmuz gecesi, darbecilere karşı yayın yapan, milletle birlikte hareket eden, milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkan yerel medyamız çok önemli bir rol üstlenmiştir. Bu duruşunuzdan dolayı sizleri ayrı ayrı tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.’ dedi.

Yerel basının gücünün demokrasinin gücünü gösterdiğini, bu yüzden bu gücün daha ileriye götürülmesi ve desteklenmesi gerektiğini ifade eden milletvekili Taşcı, yerel basının, imkanları zorlayan şartlar altında çalıştığını, bazı imkansızlıklara rağmen Anadolu’daki basın kuruluşlarının gerçekten saygı duyulacak ve takdir edilecek işler yaptığını söyledi. Elbette, her yerde farklı düşüncelerin olabileceğine, önemli olanın ise niyetlerin halis olması gerektiğine dikkat çeken Taşcı, yerel basınının, içinden çıktığı milletin değerlerine uygun şekilde, daima hakikatin ve hakkın yanında yer alacağına inandığını söyledi.

Bugün de yerel basının, referandum sürecinde halkımıza doğruları anlatabilmemiz için en önemli kanal olduğunu ifade eden Taşcı, ‘Önerilen değişiklik ile yasama, yürütme ve yargı organlarının hepsinin millete karşı sorumlu olacağı bir sistemi getiriyoruz. Her şeyden önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi demokratik bir sistemdir ve içerisinde barındırdığı özgünlüğü ile de mevcut parlamenter sistemden ve dünyadaki diğer başkanlık sistemlerinden çok daha demokratik bir sistemdir. Yakın zamanda, önerilen sistemin dünyaya örnek olacak düzeyde ileri demokrasiye sahip olduğunu hep birlikte göreceğiz. 16 Nisan’dan sonra bu sistemin özgünlüğünü örnek alan bir çok ülkenin çalışmalarına şahit olacağız. Şimdi bunu milletimize anlatmamız, zihinlerindeki sorulara cevap vermemiz gerekiyor. Tam da bu noktada doğruları milletimize aktarmada size olan ihtiyacın ne derecede büyük olduğunu görüyoruz.’ diye sözlerine devam etti.

Daha sonra gün içerisindeki diğer programlarına devam eden Taşcı, Yassıtaş Mahallesine geçerek vatandaşlarla buluştu. Regaib Kandili’ni Çamaş ilçesinde geçiren Taşcı, yatsı namazından sonra Çamaşlı hemşehrileri ile buluşarak referandumda neden evet denilmesi gerektiği konusunda istişarelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır