Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da İmar planına ortak tepki!

Ordu’da İmar planına ortak tepki!
  • GÜNDEM
  • 08 Ekim 2021
  • Ordu’da İmar planına ortak tepki! için yorumlar kapalı
  • 77 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, EMEP ve Sol Parti Ordu il ve Altınordu ilçe teşkilatları, Fatma Demirhan Sanat Parkı’nda bir araya gelerek, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve yeşil alanların imara açılmasına izin verecek olan 1/5000 ölçekli Nazım İmar planına tepki gösterdi.

İMAR PLANINA ORTAK TEPKİ!
Tüm partiler adına açıklamayı okuyan CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, “Yapılan İmar revizyon çalışmaları nedeniyle kamu yararının hiçbir şekilde gözetilmediği ve çok önemli noktalarda, çok büyük miktarlı haksız kazanca neden olabilecek rant uygulamalarının sessiz sedası işleme sokulduğu tespit edilmiştir.” dedi.

“Neden korkuldu?”

Altınordu Belediye meclisi olağan toplantısında, CHP, İYİ PARTİ ve MHP’li üyelerin tamamının imzasıyla Ekim 2019’da Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen plan yapma ve yaptırma yetkisinin iptal edilerek, bu çalışmaların bizzat Altınordu Belediyesince yönetilmesi amacıyla bir önerge sunulduğunu belirten Dalak, “Önergenin meclis gündemine dahi alınması reddedilmiştir. Gerçeklerin halkın temsilcilerince, halkın huzurunda konuşulmasından mı korkulmuştur?” diye sordu.

“Haksız kazanç!”

Altınordu Belediyesi yönetimi ve gurubunun imar planı değişikliği konusunda kendisini uzak tutmaya çalıştığını belirten Dalak, yapılan İmar revizyon çalışmaları nedeniyle kamu yararının hiçbir şekilde gözetilmediği ve çok önemli noktalarda, çok büyük miktarlı haksız kazanca neden olabilecek rant uygulamalarının sessiz sedası işleme sokulduğunun tespit edildiğini söyledi.

“Yeşil alanlar imara açılıyor”

Dalak, 1/5000 ölçekli Nazım İmar planıyla birlikte; yeşil alanların imara açılacağını, 2 katlı konut alanları turizm alanı yapılacağını, bazı Turizm alanlarının yapılaşma haklarını artırıldığını, özellikle kamuoyunun vicdanını derin bir şekilde yaralayan, 110 bin imza toplanarak halkın isyan ettiği DURUGÖL arazisi, öncekinden beter hale getirildiğinin görüldüğünü söyledi.

Dalak, soruları yöneltti; “Sağlanan bu rantlar nedeniyle OBB’nin kasasına tek kuruş girmiş midir? Altınordu Belediyesinin kasasına tek kuruş girmiş midir? Bütün bu rant artışını sağlayan emsal artışlarının şehrimizin altyapısına getireceği ilave yükün belediyelerimize maliyeti hesaplanmış mıdır? Hesaplanmış ise bu miktar ne kadardır? Bu kadar rant karşılığında kimsenin tek kuruş çıkar, menfaat, haksız kazanç, sağlamadığına inanmamızı mı bekliyorsunuz?”

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ