• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
Ordu’da Anne Üniversitesi Başlıyor

Ordu’da Anne Üniversitesi Başlıyor

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) arasında “Anne Üniversitesi” projesinin iş birliği protokolü imzalandı.             Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen protokol imza törenine Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, öğretim görevlileri ve projede yer alacak anne ve anne adayları yer aldı. BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ANNE […]

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) arasında “Anne Üniversitesi” projesinin iş birliği protokolü imzalandı.

            Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen protokol imza törenine Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, öğretim görevlileri ve projede yer alacak anne ve anne adayları yer aldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ANNE ÜNİVERSİTESİ” PROJESİNE KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM “

            Programın açılış konuşmasını yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Proje ile aile içi eğitim başta olmak üzere, aile içi iletişim, çocuk gelişimi, çocukların eğitimi, sağlık konusunda ailelerin daha mutlu hale getirilmesi noktasında önemli bir mesafe kazandırılacaktır” dedi.

            Başkan Tekintaş, konuşmasında “Türkiye değişim, dönüşüm ve gelişimini sağlarken bizim milli ve manevi değerlerimiz olan Türk toplumunun temeli saydığımız ailelerin bilgili, donanımlı olması gerektiğinin farkındayız. Özellikle boşanmaların sayısal olarak ne kadar arttığı görüyoruz. Ordu, ülkemizde  boşanma oranının yüksek olduğu illerden bir tanesidir. Bunun sebepleri sonuçları yansımaları değerlendirilebilir. “Anne Üniversitesi” projesine katkı sunan başta rektörüm olmak üzere katkıyı sunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

REKTÖR PROF.DR. YARILGAÇ:” ÖĞRENMENİN YAŞI YOK”

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, öğrenmenin yaşının olmadığının altını çizerken, konuşmasında “Bu projede olmaktan, iki kurum arasında bu protokolün imzalanmasından dolayı  hakikaten bizde çok mutluyuz. Bu proje ile kadınlarımızın bilgileri artacak,  onların bir çok konuda bir üniversite havasını koklayacak şekilde bir araya gelmelerini sağlayacaktır. Çok ciddi derslerimiz var. Bayanlarımıza hemen söyleyelim biz ders takibini yaparız, hocalarımız kesinlikle yoklama alır bu konuda hiçbir endişenizde olmasın yani bir tolerans tanımamızda mümkün değil. Baştan onları söyleyelim disiplinli bir üniversiteyiz . Altınordu Belediye başkanımızın da ifade ettiği gibi üniversite güzel bir gelişme gösterdi. Bununla birlikte tabi ki yerel katkılarda çok önemli .Artık ortak projeleri üretebilen birçok işte bir çok katkıda söz sahibi olan bir üniversite haline geldik. Akademik anlamda da gerçekten çok güzel gelişmelere sahip oluyoruz. Hayata bakış açınızı değiştirecek neler yapabileceğinizi evlerinize daha nasıl güzellik katabileceğini ortaya koyacak bir projedir. Bu projenin daha gelişmesi de arzumuzdur. İstiyoruz ki herkes üniversiteli olsun. Herkes eğitimini tamamlasın gerçekten öğrenmenin yaşı yok bilgi en değerli hazinedir. Ne olursa olsun okuyacağız bilgi sahibi olacağız bunu sertifikalandıracağız. Becerebilirsek diploma sahibi olacağız. Ben bu cesur annelere cesur arkadaşlarımıza bayanlarımıza hem teşekkür ediyorum, geldiler en azından bu programa katıldılar. Eğitim sürecinde ev ekonomisi, girişimcilik ,anne çocuk sağlığı ,sağlıklı girişimcilik anne çocuk sağlığı ,insan ilişkileri ve ilişkileri gibi birçok dersi görecekler ve inşallah programdan da başarıyla ayrılacaklar. Böyle bir eğitim öğretim programınında sonunda kendilerinin öz güvenlerinin çok daha iyi olabilecek noktaya gelecekler. Biz onları şimdiden kutluyoruz.başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

             Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Yarılgaç ve Başkan Tekintaş “Anne Üniversitesi” işbirliği protokolünü imzalandı.

             13 Mart tarihinde başlayacak ve 8 hafta sürecek olan eğitimin sonrasında kursiyerlere katılım belgeleri verilecek. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır