Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu Büyükşehir sivrisinek ile savaş açtı

Ordu Büyükşehir sivrisinek ile savaş açtı
  • GÜNDEM
  • 13 Temmuz 2021
  • Ordu Büyükşehir sivrisinek ile savaş açtı için yorumlar kapalı
  • 175 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu Büyükşehir Belediyesi sivrisineksiz bir yaz için yoğun mesai harcıyor.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaz aylarının korkulu rüyası sivrisineklere karşı başlattığı mücadeleyi aralıksız sürdürüyor. Vektörlere karşı gün içinde yapılan çalışmalara ek olarak Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaz mevsimiyle artan sivrisinekler için de akşam ilaçlaması olarak bilinen soğuk sisleme yöntemi uygulaması gerçekleştiriyor.
Vatandaşların yaz boyunca rahat ve sağlıklı günler geçirmesini için çalışan ekipler, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı biyosidal ürünler ile standartlara uygun makine ve cihazlar kullanıyor.
“SİVRİSİNEKSİZ BİR YAZ AMAÇLIYORUZ”
Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu az mevsimini vatandaşların sağlıklı ve rahat geçirmesini sağlamak amacıyla sivrisineklere karşı mücadele başlattıklarını söyledi.
Daire Başkanı Okutucu şöyle konuştu:
“İl genelinde imar alanları içinde yapılan vektörel mücadele çalışmalarını yıl geneline yayarak bölgede görülen vektör türlerinin kontrol altına alınması adına çalışmalar yapıyoruz. Yaz mevsiminde vatandaşlarımızın sağlıklı ve rahat geçirmesini sağlamak amacıyla sivrisineksiz bir yaz amaçlıyoruz. Bundan dolayı ekiplerimiz tekniğine uygun araç ve makinelerle soğuk sisleme adıyla bilinen ilaçlama yönetimi kullanarak çalışmalarını gerçekleştiriyor. Her gün düzenli olarak gerçekleştirildiğimiz çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ