Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ben de Varım Hayatın İçinde…

Ben de Varım Hayatın İçinde…
Bu Haberi Paylaş!

Aralarında Ordu’dan Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu’nun da bulunduğu Türkiye’nin farklı bölgelerinde 6 okulun birlikte gerçekleştirdiği ve “Ben De Varım Hayatın İçinde” isimli özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimize yönelik  eTwining projesi başladı.

Online gerçekleştirilen ve Mart ayında başlayan proje etkinliklerinden birisi dün akşam yapıldı. Online etkinliğe Proje faaliyetleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Sayın Cemal ÖZDEMİR de katıldıı ve  mesleki eğitim ve istihdama ilişkin soruları cevapladı.

Projeyi Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu ( Altınrodu-ORDU), Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu (Ereğli-KONYA), Abdullah BİLGİNGÜLLÜĞLU Özel Eğitim Meslek Okulu(Silivri-İSTANBUL), Ataşehir Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi (Ataşehir-İSTANBUL) Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi (Etimegut-ANKARA), H. Rasim Üzer Özel Eğitim Meslek Okulu (Merkez-Nevşehir) ortaklaşa yürütüyorlar.

Projenin amacı: öğrencilerin mezun olduktan sonra hayatlarını idame ettirebilme becerisini kazandırmak. Projede öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirebilme, alış veriş becerisini geliştirme, üretimle beraber özgün çalışmalar yapabilme, kendini ifade edebilme, özgüven ve sosyalleşme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Mart ayında başlayan proje uygulaması Haziran ayı sonunda tamamlanacak.

Özel eğitim camiası Özel eğitim okullarında yapılacak çalışmalara destek vereceğini söyleyen Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Cemal ÖZDEMİR’e teşekkür ettiler.

Proje kapsamında Valilik ve Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde özel eğitim okulundan mezun olan öğrencilerin istihdam edileceği alanlar oluşturulması da hedefleniyor.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ