Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

AVKON’UN İLK ZİYARETİ POLATLI’YA…

AVKON’UN İLK ZİYARETİ POLATLI’YA…
  • GÜNDEM
  • 18 Eylül 2021
  • AVKON’UN İLK ZİYARETİ POLATLI’YA… için yorumlar kapalı
  • 85 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

AVKON, Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılı Anısına Müze ve Şehitlikleri ziyaret edip Fidan Dikti.

AVKON Yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakarya Meydan Muharebesi ve Türk Tarihi Tanıtım Merkezi’ni açtıktan sonra Polatlı’ya ziyaret gerçekleştiren ilk heyet oldu.

Avrasya Medya İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ilk ziyaretini Polatlı İlçesi’nde bulunan Sakarya Meydan Muharebesi ve Türk Tarihi Tanıtım Merkezi ile Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA)’ne yaptı.
Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette AVKON Yönetimi ilk olarak, Sakarya Meydan Muharebesi ve Türk Tarihi Tanıtım Merkezi’ni ziyaret etti. Merkez hakkında görevlilerden bilgi alan heyet, başta Sakarya Meydan Muharebesi’nde verilen mücadelenin ve Türk Tarihi’ne yön veren dönemlerin tasvirinlerini inceledi.

Müze ziyaretinde ayrıca AVKON Yönetim Kurulu, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yıldönümü anısına tanıtım merkezi önüne fidan dikti.

Heyetin bir sonraki durağı Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) oldu. Burada Sakarya Meydan Muharebesi’nde kullanılan mühimmat ve silahları inceleyen heyet, o dönemde yaşanan sıkıntılara ve zorluklara rağmen kazanılan Zaferin şahidi oldu.
Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan AVKON Genel Başkanı Şakir Gürel, “Konfederasyonumuzun kuruluşu ve 1. Olağan genel kurulu, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümünde gerçekleşti. Atatürk’ün tabiriyle “Melhame-i Kübra” (Kanlı Büyük Savaş) olarak nitelendirilen Sakarya Meydan Muharebesi’nde şehit olan kahramanlarımızı minnet, şükran ve dua ile yadettik. Zafer’in 100. yıldönümü anısına diktiğimiz fidanları büyüterek, her yıl düzenli ziyaretlerimizle Kahramanlarımızı yadetmeye devam edeceğiz” dedi.

Ziyarette AVKON Genel Başkanı Şakir Gürel’in yanı sıra AVKON delegedi gazeteciler ile AVKON Kurucu Federasyonlarının temsilcileri İMEF Genel Başkan Vekili Nizamettin Bilici, TDGF Kurucu Genel Başkan Vekili İsmail Kahraman ve DİMEF Genel Başkanı Bahtiyar Kahveci de hazır bulundular.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ